Wystawa: „Jan Paweł – Papież Miłosierdzia”

by admin
0 comment

W niedzielę – 7 czerwca, w 23. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Łagiewnik – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”. Ekspozycja została przygotowana dla uczczenia jubileuszu stulecia urodzin Karola Wojtyły. 

Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.00 modlitwą w Godzinie Miłosierdzia. Mszy świętej o 15.20 w Bazylice przewodniczył będzie Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Po Mszy świętej nastąpi otwarcie wystawy. Na ekspozycję składa się 15 plansz, które ukazują Jana Pawła II, jako apostoła Bożego Miłosierdzia i jego związki z Łagiewnikami. Jak sam powiedział w 2002 roku – przychodziłem tutaj zwłaszcza w czasie okupacji, gdy pracowałem w pobliskim Solvayu. W drodze z Borku Fałęckiego na Dębniki modlił się często w kaplicy Sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Potem przybywał do Łagiewnik jako biskup, kardynał i w końcu jako papież. 

Na wystawie po raz pierwszy zostanie pokazana fotografia arcybiskupa Karola Wojtyły modlącego się przy grobie Siostry Faustyny na cmentarzu klasztornym – mówi ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. – Orędzie Bożego Miłosierdzia, które zawsze było mu bliskie i drogie kardynał Wojtyła zabrał z sobą z Krakowa na Stolicę Piotrową i kształtowało ono obraz jego pontyfikatu. W 1980 r. wydał encyklikę o Bożym Miłosierdziu „Dives in Misericordia”, później beatyfikował i kanonizował Siostrę Faustynę, ustanowił Święto Miłosierdzia dla całego Kościoła. Przypominamy także papieskie pielgrzymki do Łagiewnik oraz historyczne wydarzenie jakim był akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu z 17 sierpnia 2002 r.– opowiada ks. Bielas.

Na wystawie będzie można także zobaczyć makietę z projektem rozbudowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, która 7 czerwca 1997 r. została zaprezentowana Janowi Pawłowi II i na której Ojciec Święty złożył swój podpis. – Zapraszamy na modlitwę do naszego Sanktuarium i zapoznania się z wystawą oraz przesłaniem Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu – mówi kustosz łagiewnickiego Sanktuarium.

Organizatorami wystawy jest Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia a współorganizatorem Kraków Airport im. Jana Pawła II.

Małgorzata Pabis
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Kraków – Łagiewniki

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej