oKrakow.pl

Portal, Miasto Kraków Wydarzenia

Protest w Krakowie Nie dla ACTA2. Krakowski Rynek 5 października 2018

stop acta2 krakow 2018 rynek glowny 300x157 - Protest w Krakowie Nie dla ACTA2. Krakowski Rynek 5 października 201812 września Parlament Europejski, po przyjęciu poprawek, wyraził swoje poparcie dla tekstu “Dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym” (nazywanej przez nas #ACTA2) w bardzo niekorzystnym brzmieniu i z uwzględnieniem niebezpiecznych artykułów 11. oraz 13., które w konsekwencji spowodują wprowadzenie pełnej infrastruktury cenzorskiej i doprowadzą do kontroli naszych treści.

Pragniemy zaprosić wszystkich zainteresowanych dalszym losem internetu do udziału w ogólnopolskim proteście “NIE DLA ACTA 2”. Z radością przywitamy na demonstracji każdego przeciwnika cenzury, a także tych, dla których wolność słowa to wartość, której należy bronić niezależnie od wszystkiego.

Tak jak i w całym kraju, również i w Krakowie pikieta odbędzie się 5. października. Spotykamy się wszyscy o godzinie 18:00 na Rynku Głównym przy pomniku Adama Mickiewicza. Musi być nas tam jak najwięcej, aby nasz sprzeciw został zauważony, a chore i niebezpieczne prawo zatrzymane!

Protest jest ponad podziałami politycznymi! Protestujemy w formule NO LOGO. Niemile widziane są flagi partyjne! Zachęcamy do przynoszenia własnych transparentów oraz do zakładania masek – to dla tych, którzy wolą pozostać Anonimowi!

Spotkajmy się wszyscy razem w pierwszy weekend października. Przekażmy wszystkim znajomym, że 5 października to ogólnopolskie święto wolności w internecie i każdy może czuć się zaproszony do wzięcia udziału!