Connect with us

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Dźwigają kulturę na sam szczyt! Spotkanie ludzi branży w Centrum Kongresowym ICE Kraków

Eksperci pokażą, jak stworzyć markę, pozyskać sponsora, zbudować narrację i przyciągnąć naprawdę duże media. Dzięki nim dowiesz się, jak wykreować festiwal w dużym mieście, a także… daleko od szosy. Kobiety udowodnią, że to ich czas i że potrafią w sferze kultury zdziałać cuda. Wśród gości m.in. prof. Piotr Sztompka, Joanna Kos-Krauze, Roman Gutek, Sylwia Chutnik, Jacek Kłosiński, Małgorzata Halber i Filip Springer – a wszystko to w dniach 3 i 4 października podczas konferencji Dźwigacze Kultury w Centrum Kongresowym ICE Kraków!

Czym różni się uczestnictwo w koncercie od wysłuchania płyty? Wydarzenie kulturalne – dziejące się między artystą, odbiorcą, organizatorem czy mecenasem – może i powinno być traktowane jako zbiór relacji międzyludzkich. Kultura jako fundament wspólnoty – wykładem socjologa prof. Piotra Sztompki zainaugurujemy drugą konferencję Dźwigaczy Kultury. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy ją w 2017 roku z okazji 20-lecia Krakowskiego Biura Festiwalowego. To jedno z największych wydarzeń w Polsce poświęcone w całości tematyce kultury, jej kontekstowi społecznemu i otoczeniu biznesowemu.

W tym roku skupimy się na tym co Daleko od szosy. W panelu, który pokaże, że na prowincji powstaje coraz więcej ciekawych wydarzeń kulturalnych, wezmą udział Joanna Kalisz-Dziki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach, Roman Gutek z Gutek Film i Mariola Pękala-Piekarska z Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Nowym Sączu. Rozmowę poprowadzi Filip Springer, który postara się wydobyć od rozmówców przepis na maksymalne zaangażowanie lokalnych środowisk w imprezę.

Kultura i sztuka są wyjątkowymi narzędziami – umiejętnie wykorzystane przemawiają bezpośrednio do naszych zmysłów i budzą emocje. Połączenie światów kultury i biznesu to doskonały przepis na wykreowanie wizerunku marki – mówiła rok temu Julia Kozak, członkini Rady Ekspertów THINKTANK. Czy jej słowa potwierdzi nasz tegoroczny ekspert Jacek Kłosiński? Jedno jest pewne. Podczas swojego panelu zdradzi, jak zbudować dobrą markę w pięciu krokach, jak zaplanować strategię, wybrać nazwę, stworzyć logo, identyfikację wizualną i stronę internetową dla marki. To wszystko 3 października w Krakowie.

Gdy już mamy markę i pomysł na jej wygląd, czas wypromować wydarzenie. W tym niezbędne, a na pewno niezawodne mogą okazać się media. A jak już mierzyć, to wysoko i sięgnąć po ogólnopolskie. Jak to zrobić, podpowiedzą red. Maciej Głogowski i Katarzyna Gralak z TOK.fm. Skorzystają z własnego doświadczenia, na przykładzie działalności stacji radiowych Grupy Radiowej Agory, czyli Radia TOK.Fm, Złote Przeboje i Pogoda.

Ale jak zgrabnie stworzyć historię wokół wydarzenia? W tym pomoże storytelling, czyli wprowadzenie opowieści jako narzędzia komunikacji w relacji między marką a klientem. Uchodzi za jedną z najskuteczniejszych technik marketingowych. W panelu na temat Tworzenia narracji w kulturze rozmowę z Jakubem Knerą, Łukaszem Najderem, Małgorzatą Halber i Michałem Liberą poprowadzi Anna Nacher.

Dźwigacze Kultury 2018 będą miały też swój manifest… kobiecości. Bo przecież Kultura jest kobietą! Artystki, pisarki, tłumaczki, aktorki, perfomerki, pieśniarki, kuratorki, dramaturżki, scenografki i reżyserki współtworzą wraz z mężczyznami polską kulturę. A na polu jej organizacji czyli w gronie edukatorów, animatorów i managerów stanowią wręcz większość. Porozmawiają o tym Anna Hryniewiecka z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Joanna Kos-Krauze z Gildii Reżyserów Polskich, Sylwia Chutnik – pisarka, Leszek Jażdżewski z „Liberté!” oraz Agata Dziduszko-Zygleska.

Ale to nie koniec. W ciągu dwóch dni uczestnicy wezmą udział w warsztatach Jak pozyskać sponsora, Zastosowanie i prezentacja metody design thinking czy Budowanie marki kreatora innowacyjności w kulturze. Podczas konferencji kilkudziesięciu przedstawicieli branży kultury wymieni swoje poglądy i doświadczenia z uczestnikami konferencji.

Celem Dźwigaczy Kultury jest rozmowa o wszelkich aspektach współczesnej kultury, od jej manifestacji w postaci mniejszych i większych wydarzeń, po dalekosiężne strategie i wpływ na gospodarkę. Tworzymy w Krakowie miejsce spotkania i wymiany doświadczeń, a także przestrzeń do dyskusji dla profesjonalistów związanych z kulturą nie tylko z Polski, ale też z całej Europy: to idealne pole do zdobywania wiedzy i doświadczeń, do badania i diagnozowania. W szeregu merytorycznych spotkań – wykładów, paneli i warsztatów – uczestnicy dowiedzą się, jak organizować i zapewniać finansowanie wydarzeniom, ale też jak planować długofalowe programy kulturalne oraz w jaki sposób ich realizacja może wpływać na dobrostan mieszkańców i nasze najbliższe otoczenie.

Spotkania urozmaici koncert L.U.C – 100 lat polskiej muzyki. To będzie niesamowity wieczór, unikatowe spotkanie artystów w repertuarze nawiązującym do historii polskiej muzyki filmowej. Szlagiery Henryka Warsa, muzyka do Dziecka Rosemary Krzysztofa Komedy, fragmenty soundtracku Jana A.P. Kaczmarka z Marzyciela i wiele więcej! 3 października 2018 roku w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w ICE Kraków.

Konferencja Dźwigacze Kultury 2018

3-4 października, Centrum Kongresowe ICE Kraków

www.dzwigaczekultury.pl

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

marzec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top