Nie dla cenzury internetu! – stopACTA2 Kraków – 23 marzec 2019

by admin
0 comment

stop acta2 krakow 300x157 - Nie dla cenzury internetu! - stopACTA2 Kraków - 23 marzec 2019NIE dla #ACTA2!

#ACTA powróciło i jest bardziej niebezpieczne niż kiedykolwiek. Nazywamy to ACTA2, ponieważ jego głównym celem jest cenzura internetu.

KIEDY? 23 marca 2019, 17:00
GDZIE? Start marszu: Kraków, Rynek Główny, Pomnik Adama Mickiewicza. Trasa marszu: TBA.
KTO? #StopACTA2

https://www.stopacta2.org/event/marsz-stopacta2-krakow-nie-dla-cenzury-internetu-acta-2/

W Internecie dyrektywa o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym ma wiele nazw. Oto kilka z nich: #CopyrightDirective, #SaveYourInternet, #SaveTheInternet, #Article11, #Article13, #UploadFilters, #LinkTax, #Filternet, #CensorshipMachines.

W Polsce dyrektywa ma nazwę „ACTA 2”, ponieważ ACTA w świadomości sieci jest synonimem próby legalizacji cenzury internetu. W założeniu ACTA 2 miała tylko zaktualizować przepisy chroniące prawa autorskie. Niestety legislatorzy poszli o wiele dalej i przygotowali rozwiązania prawne, które zmuszą UE do stworzenia infrastruktury AI automatycznie cenzurującej treść w Internecie, do której każdy portal i każda aplikacja będą musiały zostać podłączone, aby uniknąć ryzyka ekonomicznego z tytułu udostępnienia w poście lub komentarzu (nawet przez zwykłego użytkownika) treści chronionej.

Dzisiaj ta infrastruktura będzie wykorzystywana do radykalnej ochrony praw autorskich. Niestety ACTA 2 nie dość, że wymusza stworzenie infrastruktury cenzorskiej, wprowadza także precedens do europejskiego systemu prawnego, zezwalający na prewencyjną cenzurę treści. Jutro ta infrastruktura i precedens prawny mogą być wykorzystane do cenzury treści obyczajowych. Już w tej chwili Komisja Europejska przygotowuje rozwiązania prawne, które będą je wykorzystywały do cenzury treści dot. organizacji uznanych za radykalne. Popularnym tematem ostatnio w UE jest mowa nienawiści i tzw. fake news. Już w tej chwili pojawiają się pomysły „filtrowania”, czyli cenzorowania tego typu treści.

Jeżeli ACTA2 wejdzie w życie, będzie mogła służyć do filtrowania i blokowania każdego rodzaju treści, które znajdują się pod jej kontrolą. Od tego momentu nie będzie drogi powrotnej.

 

Dołącz do wydarzenia na facebook’u – https://www.facebook.com/events/829021954107436/

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej