Protest #StopACTA2 Kraków, sobota 19 stycznia. Nie dla cenzury internetu!

by admin
0 comment

stop acta2 protest krakow 2019 300x157 - Protest #StopACTA2 Kraków, sobota 19 stycznia. Nie dla cenzury internetu!12 września 2018 Parlament Europejski, po przyjęciu poprawek, wyraził swoje poparcie dla tekstu „Dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym” #ACTA2 w bardzo niekorzystnym brzmieniu i z uwzględnieniem niebezpiecznych artykułów 11. oraz 13., które w konsekwencji spowodują wprowadzenie pełnej infrastruktury cenzorskiej i doprowadzą do kontroli naszych treści w Internecie, o czym alarmują eksperci.

Kwestia dalszych losów dyrektywy o prawie autorskim jest obecnie negocjowana w trilogu pomiędzy Parlamentem Europejskim, Radą UE a Komisją Europejską. Kolejny etap tych negocjacji ma się odbyć w trzecim tygodniu stycznia. Z dotychczasowych doniesień wynika, że w proponowanym tekście kompromisowym w dalszym ciągu uwzględnia się niebezpieczne zapisy, a wręcz powraca się do propozycji, które były zgłaszane w pierwotnej wersji dyrektywy, proponowanej przez Komisję Prawną JURI, a która to, decyzją Posłów do Parlamentu Europejskiego, odrzucona została w głosowaniu 5 lipca ub. r.

19 stycznia br. o godzinie 14:00 w większych europejskich miastach odbędą się protesty przeciwko cenzurze Internetu (ACTA2). Manifestacje zaplanowane są oczywiście również Polsce. To właśnie w naszym kraju zrodziła się inicjatywa blokująca plany ocenzurowania Internetu przez instytucje europejskie. Polscy członkowie ruchu #StopACTA2 są również koordynatorami akcji protestacyjnych odbywających się w pozostałych państwach Europy.

Zapraszamy na protest na Rynku przy pomniku Adama Mickiewicza w Krakowie w sobotę, 19 stycznia o godzinie 14:00!

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/495079567651547/

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej