Muzyczne wydarzenia w Krakowie – WRZESIEŃ 2022, część I

https://pixabay.com/pl/photos/perkusista-b%c4%99bny-koncert-wyst%c4%99p-6869168/

Źródło: pixabay.com

Zobacz gdzie możesz posłuchać dobrej muzyki

Podczas wakacyjnego okresu w Krakowie można było zapoznać się z szerokim repertuarem koncertów i wydarzeń muzycznych. We wrześniu również będzie można posłuchać dobrej muzyki. Oto 5 wydarzeń muzycznych, które odbędą się w pierwszej połowie miesiąca:

1. Wieloryb Fiutin i inne opowiadania

6 września o godzinie 20.00 w Schizofrenia Cafe (ul. Topolowa 42) odbędzie się koncert Piotra Bukratyka oraz Ajagore. Widowisko będzie trwało około 2 godziny. Autor tekstów, czyli wspomniany już Piotr Bukratyk słynie z trafnych oraz poruszających tekstów, które opisują rzeczywistość. Muzykowi będzie towarzyszyć grupa Ajagore. Bilety można nabyć na stornie „kupbilecik.pl”.

2. Koncert „To przecież takie proste zakochać się…”

7 września o godzinie 17.00 w Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) odbędzie się koncert, na którym można będzie usłyszeć arie oraz duety operetkowe i musicalowe. Na scenie zobaczymy: Dariusza Palonka – tenor i Aleksandrę Sotnicką – sopran, za akompaniamentem fortepianowym Renaty Żełobowskiej-Orzechowskiej. Bilety można nabyć za pośrednictwem strony „biletyna.pl”.

3. Wieczór jazzowy z Jackiem

8 września o godzinie 20.30 w Piwnicy Pod Baranami (ul. Rynek Główny 27) odbędzie się koncert inspirowany muzyką Fryderyka Chopina. W znanym krakowskim lokalu będzie można usłyszeć repertuar autorskiego programu „WWS Chopin Jazz”. Ich występy są niezwykle emocjonujące. Oprócz atmosfery, która będzie oparta na słynnej muzyce klasycznej, atmosferę dodatkowo podbudują niesamowite liryczne frazy. Zagrają: Ignacy Jan Wiśniewski – na fortepianie, Andrzej Wojciechowski – na klarnecie oraz Jarosław Stokowski – na kontrabasie. Bilety można kupić poprzez stronę „kupbilecik.pl”.

4. Krakowska Młoda Filharmonia – Koncert muzyki symfonicznej

10 września o godzinie 18.00 w Nowohuckim Centrum Kultury (al. Jana Pawła II 232) będzie można usłyszeć Orkiestrę Symfoniczną Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, na czele z dyrygentem Tomaszem Chmielem. Będzie to już trzeci koncert w ich wykonaniu w Nowohuckim Centrum Kultury. Widowisko rozpocznie utwór pt. „Chwała Ukrainie” autorstwa wspomnianego dyrygenta, następnie orkiestra zagra najsłynniejsze utwory z różnych stron świata. Wejściówki można kupić przez stronę „biletyna.pl”.

5. Robert Kasprzycki – „Bardzo ważne bzdury”

16 września o godzinie 19.00, również w Nowohuckim Centrum Kultury (al. Jana Pawła II 232) odbędzie się koncert Roberta Kasprzyckiego. Po 30 latach od otrzymania nagrody na 28. Studenckim Festiwalu Piosenki będzie można posłuchać jego piosenek, które zostały napisane na użytek własny – między innymi z ostatnio wydanej płyty „Mała Łazienkowa”. Robert Kasprzycki zagra z jego stałym zespołem, czyli Maxem Szelęgiewiczem – gitara, Adamem Zadorem – perkusja oraz Krzysztofem Wyrą – gitara basowa. Bilety można nabyć na stornie „biletyna.pl”.