Muzyczne wydarzenia w Krakowie – WRZESIEŃ 2022, część II

https://pixabay.com/pl/photos/perkusista-b%c4%99bny-koncert-wyst%c4%99p-6869168/

Źródło: pixabay.com

Zobacz gdzie możesz posłuchać dobrej muzyki

Oto druga część wydarzeń muzycznych, które odbędą się we wrześniu w Krakowie. Ten miesiąc okazał się być okazały pod względem koncertów oraz eventów związanych z muzyką. Druga połowa września na pewno nie zawiedzie wiernych fanów muzyki. Oto 5 kolejnych wydarzeń muzycznych:

1. Koncert Tadeusza Woźniaka „Zegarmistrz Światła”

18 września o godzinie 17.00 w Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay” (ul. Zakopiańska 62) wystąpi słynny kompozytor i pieśniarz – Tadeusz Woźniak. Jego kariera rozpoczęła się w 1966 roku. Przez te lata zdążył dorobić się do kilkuset utworów, około 100 inscenizacji w teatrze, a także filmów dokumentalnych oraz animowanych. Już 18 września w Krakowie będzie można usłyszeć najpopularniejsze utwory wybitnego pieśniarza. Bilety można nabyć poprzez stronę „biletyna.pl”.

2. Piosenki to…? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta

Również 18 września, o godzinie 19.00 w Centrum Kongresowym ICE (ul. Marii Konopnickiej 17) odbędzie się koncert najlepszych wykonawców piosenki aktorskiej w utworach mistrzów. To wydarzenie przeniesie widownie do przeszłości i przypomni klasę brzmienia nie z tej epoki. Prowadzący – Andrzej Poniedzielski – zapowie hity gwiazd takich jak: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora, które będą wykonywane przez zdolnych aktorów młodego pokolenia. Reprezentantami będą: Jakub Gąsowski, Marcin Januszkiewicz, Katarzyna Dąbrowska. Nową odsłonę również wykonają: Olga Bończyk, Zbigniew Zamachowski, Joanna Trzepiecińska, Hanna Śleszczyńska oraz Jacek Wójcicki. Bilety można kupić za pośrednictwem strony „biletyna.pl”.

3. Energetyczny koncert Roksany Węgiel

24 września o godzinie 18.00 w Centrum Kijów (al. Krasińskiego 34) odbędzie się koncert młodej artystki. Roksanę Węgiel słyszał w radiu niemal każdy. Młoda wokalistka wygrała program The Voice Kids oraz zwyciężyła konkurs Eurowizji Junior w 2018 roku. Przez ten okres nie próżnowała, zdobyła wiele nagród i wydawała piosenki, które zdobywały ogromną ilość wyświetleń w serwisie YouTube. Roksana Węgiel zagra koncert w Krakowie – bez ograniczeń wiekowych. Bilety można kupić na stronie „kupbilecik.pl”.

4. Tribute to Pink Floyd

25 września o godzinie 19.00 w Centrum Kongresowym ICE (ul. Marii Konopnickiej 17) wystąpi PINK FLOYD HISTORY. Ta grupa odtwarza muzyczną drogę słynnego zespołu PINK FLOYD. Ich koncerty przenoszą widownię w czasie poprzez niezwykle emocjonujące show, odtwarzając całą historię muzyki legendarnego zespołu. Bilety są dostępne za pośrednictwem strony „kupbilecik.pl”.

5. Bracia Figo Fagot & Cjalis & FIGO i Samogony

30 września o godzinie 19.30 w Klubie Studio (ul. Budryka 4) odbędzie się koncert znanego zespołu Bracia Figo Fagot. Grupa słynie z muzyki disco polo oraz prześmiewczych i kreatywnych tekstów. Zespół zadebiutował w 2010 roku i w swoim portfolio ma sześć albumów. Tego dnia wystąpi, także Cjalis, który jest znany z gatunku electro punk oraz Figo i Samogony, czyli Piotr Połać – połowa duetu Braci Figo Fagot. Wejściówki można zdobyć na stronie „biletomat.pl”.

By Malwina Miter