Connect with us
mikolaj w nowych czyzynach fot. nowe czyzyny 5 - Mikołajki w Krakowie. W Nowych Czyżynach święty Mikołaj będzie już 3 grudnia!

Rozrywka

Mikołajki w Krakowie. W Nowych Czyżynach święty Mikołaj będzie już 3 grudnia!

mikolaj w nowych czyzynach fot. nowe czyzyny 5 150x150 - Mikołajki w Krakowie. W Nowych Czyżynach święty Mikołaj będzie już 3 grudnia!

Gra już świąteczna muzyka, a iluminacje tworzą gwiazdkowy klimat. Krakowskie galerie handlowe rozpoczęły sezon świąteczny. Tradycyjnie otwierają go mikołajki. Także w Nowych Czyżynach nie zabraknie atrakcji z tej okazji.

Najmłodsi ze świętym Mikołajem będą mogli tam spotkać się już 3 grudnia. Będzie szansa, aby zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie, a także posłuchać czytanych na żywo bajek i baśni z całego świata. Dla dzieci, które odwiedzą tego dnia świętego Mikołaja, centrum handlowe przygotowało także drobne upominki. Gość z dalekiej północy czekać będzie na najmłodszych w godzinach od 10:00 do 16:00. To jednak nie koniec mikołajkowych atrakcji.

W tych samych godzinach w Nowych Czyżynach będzie można wziąć udział w świątecznych warsztatach kreatywnych, w czasie których najmłodsi będą tworzyć m.in. kolorowe skrzaty i choinki z guzików. Także 3 grudnia będzie można zobaczyć efekty innej kreatywnej pracy najmłodszych. W centrum handlowym staną choinki udekorowane przez uczniów krakowskich szkół podstawowych. Spośród wszystkich zaprezentowanych wybrana zostanie jedna najpiękniejsza. Głosować będą osoby, które w tym czasie odwiedzą Nowe Czyżyny.

– Organizowane przez nas mikołajki to okazja dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, aby spotkać się z prawdziwym świętym Mikołajem. W tym roku stawiamy też na zabawę połączoną z craftami, tworzyć będziemy dekoracje, które każdy będzie mógł zabrać ze sobą do domu – mówi Anna Brzozowska, przedstawicielka Nowych Czyżyn.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Nie zabraknie także akcentu charytatywnego. 3 grudnia, przez cały dzień, prowadzona będzie także specjalna zbiórka na rzecz dzieci-podopiecznych SIEMACHA Spot 24/7, przy ul. Deszczowej oraz ul. Ciesielskiego w Krakowie. Zbierane będą m.in. kosmetyki, odzież, zabawki, drobny sprzęt elektroniczny oraz słodycze.

O bezpieczeństwie w czasie świąt przypomni natomiast krakowska policja. Funkcjonariusze opowiedzą dzieciom i ich opiekunom, jak bezpiecznie robić zakupy w czasie gorączki przedświątecznych zakupów, a także co zrobić, jeśli pociecha zgubi się w centrum handlowym.

Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top