Już 11 grudnia odbędzie się Targ Świąteczny w Krakowie!

krakow targ sw 800x500 - Już 11 grudnia odbędzie się Targ Świąteczny w Krakowie!

krakow targ sw 300x157 - Już 11 grudnia odbędzie się Targ Świąteczny w Krakowie!W trakcie Targu Świątecznego będzie można zrobić przedświąteczne zakupy – na prezenty i do domu, rozgrzać się gorącymi napojami oraz spróbować przepysznych pierogów z różnych stron świata.
Podczas targów pojawią się wystawcy, którzy zaoferują m.in. produkty wykonane własnoręcznie, co sprawi, że Wasze prezenty będą jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne!
Znajdziecie tam m.in. przetwory, herbaty, kawy, konfitury, sosy, słodkości, nalewki i inne rozgrzewające alkohole. Nie zabraknie kosmetyków, biżuterii, książek dla małych i dużych oraz dodatków od młodych projektantów, a także ozdób świątecznych.

Na Targu Świątecznym pojawi się także strefa Festiwalu Pierogów Świata, gdzie znajdziecie zarówno orientalne i niedostępne na co dzień dania jak i uwielbiane przez wszystkich klasyki. Tętniący życiem targ pełen kolorów i niesamowitych aromatów. Na pewno nie będziecie się nudzić!

Ale czym właściwie różnią się takie pierogi od naszych polskich? O ile sama forma farszu zamkniętego w cieście jest taka sama, o tyle sposób przygotowania, kształt, forma, struktura, a nawet sposób podania różnią się w zależności od miejsc na świecie! Na przykład Korea może poszczycić się pierogami mandu najczęściej przyrządzanymi z duszoną wołowiną i pikantną kapustą kimchi, a najpopularniejsze pierogi gruzińskie to chinkali. Świeżo wyrabiane przez kucharzy z tego rejonu smakują naprawdę wspaniale.

https://www.facebook.com/events/655272552664049/?active_tab=discussion

 11.12.2022r. Kraków, Tauron Arena

Godz. 12:00-19:00

Wstęp bezpłatny!

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!