W duchu synodalności Global 2033 zorganizował dwa Międzynarodowe Szczyty Liderów w dniach 5–11 stycznia 2024 r. w Krakowie.
W „Pierwszym Szczycie Wpływowych Kobiet G33 – „WINS”, który odbył się w dniach 5–8 lutego, wzięły udział 43 kobiety z 15 krajów. „WINS” to inicjatywa Global2033 mająca na celu wzmocnienie pozycji i wyposażenie kobiet jako aktywnych agentek do wypełnienia „Wielkiego Nakazu Misyjnego” w tej dekadzie prowadzącej do roku 2033, dwutysięcznej rocznicy śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Podczas Szczytu zbadano i podkreślono godność i powołanie kobiet, opierając się na znaczeniu hebrajskiego słowa „EZER” z Księgi Rodzaju 2:18. „WINS” przewodniczyła dr Sabina Cappello Lee, wspierana przez zespół międzynarodowych liderek.
Po konferencji „WINS” zorganizowano„ Drugi Międzynarodowy Szczyt Liderów Global2033”. W zgromadzeniu tym wzięło udział 160 delegatów z 36 krajów, reprezentujących ponad 120 wspólnot kościelnych, służb, ruchów, organizacji i diecezji zaangażowanych w ewangelizację narodów i rewitalizację Kościoła. Szczyt był prawdziwym wyrazem jedności w życiu i misji Kościoła, opartej na postawie rozeznania działania Ducha Świętego w Kościele powszechnym.
Z udziałem liderów katolickich i niekatolickich, świeckich i duchownych, starszych i wschodzących przywódców reprezentujących różnorodne rzeczywistości, Szczyt zbadał wyzwania, możliwości i realia naszego wspólnego dążenia do wypełnienia Wielkiego Nakazu Misyjnego i Wielkiego Przykazania na „tę Dekadę”.
Henry Cappello, dyrektor międzynarodowy Global 2033, stwierdził: „Wizja głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi (Dz 1,8) wymaga przede wszystkim pokory, wyrażającej się poprzez bezprecedensową współpracę i partnerstwo, skuteczną strategie i narzędzia istotne dla każdej grupy ludzi, na wszystkich etapach życia i wiary, na wszystkich poziomach geograficznych i kulturowych”. W tym dążeniu panowało wspólne przekonanie, że musimy przejść od zamiaru do działania, które prowadzi do wpływu. Wymaga to odnowionego osobistego zaangażowania w dzieło ewangelizacji. W związku z tym istotnym tematem Szczytu był nowy, wyłaniający się paradygmat, który priorytetowo traktuje „jedność w misji”. Można to wyrazić jako przejście od „wspólnoty” do „współpracy” w Duchu. Stworzenie platformy do rozpoczęcia takiej współpracy jest wyjątkowym wkładem i odrębnym charyzmatem, jaki Global 2033 wnosi do Kościoła.
Dalsze informacje na temat możliwości zaangażowania się w wizję i misję Global 2033 na poziomie międzynarodowym, regionalnym i krajowym, a także nowe narzędzia uczniostwa misyjnego, które można zintegrować z istniejącymi strategiami ewangelizacji , będą wkrótce dostępne na global2033.org
Rozszerzone podsumowanie zostanie udostępnione w nadchodzącym tygodniu i będzie dostępne na stronie global2033summit.com