Connect with us
img 7659 - Te szkoły będą reprezentować Małopolskę w finale

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Te szkoły będą reprezentować Małopolskę w finale

Uczniowie z Trzebini i Limanowej w finale

Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini zwyciężyli w wojewódzkim etapie olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej. Te szkoły będą reprezentować Małopolskę w ogólnopolskim finale.

Obydwa zespoły zdobyły maksymalną liczbę punktów. O zwycięstwie zadecydował czas. Aneta Chlebowska, Natalia Zajega i Dominika Kłeczek z Zespołu Szkół w Trzebini rozwiązały test w 7:45 minut. Natomiast Diana Sroka, Anna Woźniak i Wojciech Rusnak z Zespołu Szkół w Limanowej potrzebowali przeszło 10 minut na udzielenie odpowiedzi.

Brąz dla szkoły z Tarnowa

Trzecie miejsce w rywalizacji zajęły uczennice z  I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie. Skład zespołu to Wiktoria Niewola, Justyna Jurkiewicz i Magdalena Gagatek. Dziewczyny zdobyły 24 punkty, a test rozwiązały w 7:24 minuty.

Finał w kwietniu

W centralnym etapie zmierzy się 20 najlepszych drużyn, które reprezentują poszczególne województwa. Cztery z nich to zdobywcy tzw. dzikiej karty. Może ją przyznać komitet główny zespołom, które w etapie wojewódzkim uzyskały wysoką liczbę punktów. Tę szansę otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej. Finał olimpiady odbędzie się 5 kwietnia 2023 r. w Warszawie.

3 tys. małopolskich uczniów w IX edycji

To już IX edycja konkursu. W Małopolsce do zmagań szkolnych w I etapie olimpiady przystąpiło niemal 3 tys. uczniów z przeszło stu szkół. Drugi etap  – wojewódzki odbył się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Zakwalifikowało się do niego już tylko 60 uczniów z 20 szkół z Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Chrzanowa, Olkusza, Limanowej, Trzebini, Wieliczki, Myślenic, Brzeska, Grybowa i Nowego Targu.

Można wygrać indeks na studia

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest zwieńczeniem projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, w którym wiedzę o ubezpieczeniach zdobyło do tej pory ponad pół miliona młodych ludzi. Udział w projekcie daje praktyczną wiedzę u progu dorosłości, a udział w Olimpiadzie to szansa na atrakcyjne nagrody oraz preferencyjne warunki przyjęcia na studia.

Anna Szaniawska
regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie małopolskim

Continue Reading
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top