„Bezgraniczni Przyjaciele”

Nowy program grantowy dla lokalnych instytucji wspierających dzieci z Ukrainy

IKEA i Fundacja Świętego Mikołaja szukają partnerów do nowego programu „Bezgraniczni Przyjaciele”. Granty w wysokości od 5 000 zł do 35 000 zł przyznane zostaną lokalnym organizacjom i instytucjom, wspierającym integrację i rozwój dzieci z Ukrainy. Wnioski można składać do 6 kwietnia br.

bezgraniczniprzyjaciele 300x143 - „Bezgraniczni Przyjaciele”Zdecydowaną większość osób, które uciekły przed brutalną wojną w Ukrainie stanowią kobiety z dziećmi. Z myślą o tej najbardziej narażonej grupie, IKEA wraz z Fundacją Świętego Mikołaja uruchomiła program grantowy „Bezgraniczni Przyjaciele”. O granty mogą ubiegać się lokalne organizacje i instytucje bezpośrednio pracujące z dziećmi i młodzieżą z Ukrainy, w tym: domy kultury, biblioteki, szkoły i ośrodki szkolno-wychowawcze, lokalne organizacje pozarządowe.

Nabór wniosków odbywa się poprzez formularz online dostępny na stronie Fundacji. Projekty powinny zostać zrealizowane lokalnie od 1 maja do 31 sierpnia 2023 roku.

Ostatni rok był wyjątkowo trudny dla rodzin z Ukrainy, szczególnie dla mam i dzieci, które w ucieczce przed wojną znalazły schronienie w Polsce. Z myślą o najmłodszych, razem z IKEA Retail uruchamiamy nowy program grantowy „Bezgraniczni Przyjaciele” dla lokalnych organizacji i instytucji, które wspólnie z nami chcą pomagać najmłodszym. Bardzo ważne jest dla nas wsparcie naszych darczyńców, takich jak IKEA. Dzięki nim możemy działać długofalowo i na szeroką skalę – mówi Joanna Paciorek, Dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja.

IKEA przekazała Fundacji Świętego Mikołaja środki, z których mogą zostać sfinansowane zajęcia integracyjne, terapeutyczne, spotkania oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, w tym zajęcia z zakresu kultury, sztuki, sportu oraz zajęcia opiekuńcze, korepetycje, gry, zabawy, wycieczki krajoznawcze, tematyczne i wyjazdy wakacyjne dla dzieci z Ukrainy, a także lekcje nauki języka polskiego. Ponadto, IKEA pomoże przygotować i wyposażyć miejsca, w których projekty będą prowadzone.

Wśród wszystkich tych osób, które ucierpiały w wyniku wojny w Ukrainie szczególną opieką należy otoczyć dzieci, które musiały opuścić swój dom. Wspieranie najmłodszych jest dla IKEA od wielu lat jednym z priorytetów – stąd propozycja programu grantowego. Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mogli współpracować z Fundacją Świętego Mikołaja i to w tak ważnej kwestii. Jesteśmy świadomi tego, że wspieranie inicjatyw, które burzą granice i budują przyjaźnie to kluczowa dziś potrzeba. Mamy nadzieję, że nasz program grantowy pomoże lokalnie prowadzić działania i tworzyć miejsca, które łączą dzieci i budują atmosferę bezpiecznego, ciepłego domu – mówi Judyta Rozmus, Liderka Projektu Wsparcia Osób z Doświadczeniem Uchodźczym, IKEA Retail w Polsce.

***

Więcej informacji o programie „Bezgraniczni Przyjaciele”:

https://mikolaj.org.pl/aktualnosci/nowy-program-grantowy-bezgraniczni-przyjaciele

Patronat medialny

Prezentacja 81. Tour de Pologne już 17 lipca w TVP Sport!

Tylko kilka dni pozostało do oficjalnej prezentacji Tour de Pologne....

Edukacja żywieniowa kobiet w ciąży i po porodzie

Udział w realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków miasta...

Wystawa pt: “Wałek ART”

To zbiór prac tematycznie różnych z pracowni Doroty Wałek,...

Wielki Festyn Franciszkański w Wieliczce. Niedziela 23 czerwca 2024

Już w najbliższą niedziele 23 czerwca 2024 r. od...

Wojownicy Maryi Kraków zapraszają wszystkich mężczyzn!

Kim są Wojownicy Maryi? Poznajmy się bliżej! Wojownicy Maryi to...

Czytaj również

Popularne kategorie