Stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego – kolejna edycja

by admin
0 comment

Stowarzyszenie im. Stanisława Wyspiańskiego, które powstało, by wspierać rozwój młodych ludzi w ich ścieżce rozwoju i kariery ogłasza nabór na kolejne stypendium.
O stypendium mogą się ubiegać osoby w wieku 18-26 lat, które myślą w sposób oryginalny i rozwijają swoje pasje. Kwota stypendium wynosi 12 000 zł, ponadto wszyscy finaliści będą uczestniczyć  w programie mentoringowym skierowanym do osób młodych.

Kapitułę Stowarzyszenie im. Stanisława Wyspiańskiego tworzą osoby reprezentujące różne dziedziny życia społecznego, menedżerowie, zawodowi trenerzy i psychologowie biznesu, badacze trendów, eksperci w sferze innowacyjności, ekonomii, ochrony środowiska, a także lekarz kardiochirurg.  Poza wsparciem finansowym, w drugiej połowie 2019 roku, ruszy program mentoringowy, w który zaangażują się wszyscy członkowie kapituły. Program skierowany jest do wszystkich finalistów pierwszej i drugiej edycji stypendium, w kolejnych latach zostanie rozszerzony i będzie osobną formą wsparcia dla młodych ludzi.

Pierwszą finalistką stypendium wybraną w czerwcu 2019 roku została Agnieszka Pałka, uczennica Technikum Łączności nr 14 w Krakowie, a także CEO startupu GetDressed, w którym sztuczna inteligencja pomaga w doborze ubrań i stylizacji oraz założycielka fundacji SEED, w której młodzi ludzie uczą się przedsiębiorczości. Laureatka opowiada o otrzymanym stypendium

Wcześniej byłam już laureatką innych stypendiów, ale to było dla mnie wyjątkowe ze względu na spotkanie z członkami kapituły. W trakcie poprzednich konkursów opowiadałam tylko o swojej działalności, a w tym wypadku miałam wrażenie, że członkowie kapituły chcą poznać mnie – Agnieszkę Pałkę – jako osobę, a nie tylko realizatorkę różnych projektów. Otrzymane stypendium przeznaczyłam na certyfikat z języka angielskiego oraz kursy dokształcające. Dla mnie wartością dodaną była możliwość poznania osób – mentorów, do których młody człowiek zwykle nie ma dostępu. A wsparciem, z którego osobiście bardzo się cieszę jest list polecający na studia w  Stanach Zjednoczonych napisany przez członków kapituły – podsumowuje Agnieszka Pałka.

Po pierwszej edycji stypendium widzimy, że jest potrzebne, że zgłaszają się przedsiębiorcze, twórcze, samodzielnie myślące osoby, którym możemy przekazać z jednej strony wsparcie finansowe ale przede wszystkim doradztwo i możliwość dotarcia do osób wpływowych, mentorów, którzy dzielą się z młodymi swoim doświadczeniem i wpływają na ich rozwój – uściśla Artur Rzepecki, coach i doradca menedżerów, autor programu mentoringowego.

Nabór do drugiej edycji stypendium rozpoczyna się 17 października przez stronę https://stypendiumwyspianskiego.pl/, a przyjmowanie zgłoszeń zakończy się 28 listopada 2019 roku. Kwota stypendium wynosi 12000 zł. Kolejnego laureata poznamy 15 stycznia 2020 roku, w rocznicę urodzin Stanisława Wyspiańskiego.

                                                                                              ***

Stowarzyszenie im. Stanisława Wyspiańskiego powstało w marcu 2019 roku, jego kapitułę tworzą: prof. Piotr Buła, dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Michał Glijer, przedsiębiorca i menedżer, Joanna Heidtman, psycholog, socjolog i trenerka biznesu, Marek Kamiński, podróżnik, przedsiębiorca społecznych inicjatyw, Przemysław Powalacz, menedżer, prezes Geberit Polska, Artur Rzepecki, coach i doradca menedżerów, Zuzanna Skalska, badaczka trendów, ekspertka w sferze innowacyjności, Krzysztof Wróbel, doktor nauk medycznych, kardiochirurg, Szymon Ziobrowski, promotor natury, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz Krzysztof Głuchowski, menedżer kultury, obecnie dyrektor Teatru im. J. Słowackiego.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej