Piknik rodzinny w Krakowie – moc atrakcji na Dzień Dziecka!

utk kampania kolejowe abc 2 300x300 - Piknik rodzinny w Krakowie – moc atrakcji na Dzień Dziecka!Już 1 czerwca 2019 roku w krakowskim Parku Jordana odbędzie się piknik rodzinny organizowany w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”, realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Impreza pod hasłem „Hej przygodo! Odwiedź Peronowo!” to pomysł dla całych rodzin na kreatywne spędzenie Dnia Dziecka. Wyjątkowe atrakcje połączone z walorem edukacyjnym przypomną o najważniejszych zasadach bezpiecznego podróżowania koleją. 

Dołącz do wydarzenia na fb – https://www.facebook.com/events/676911602769003/

To będzie niezapomniany dzień pełen wrażeń. Imprezę uświetnią znane aktorki: Wiktoria Gąsiewska oraz Joanna Jabłczyńska, a na głównej scenie wystąpi Natalia Zastępa, finalistka programu The Voice of Poland. Dzieci i młodzież będą mogły spotkać się także z popularnym vlogerem Mateuszem Ciawłowskim, który w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” na swoim vlogu przekazuje najważniejsze informacje o bezpiecznym podróżowaniu pociągiem oraz o zasadach poruszania się po terenach kolejowych.

Podczas pikniku przewidziane są rozmaite atrakcje dla najmłodszych: gra terenowa, quizy z nagrodami, koło fortuny, wielkoformatowa gra planszowa czy warsztaty kreatywne. Dodatkową rozrywkę będą stanowiły trampoliny, dmuchańce, skakańce, eurobungee, interaktywny spektakl teatralny oraz malowanie buziek. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, a dzięki wystawie fotograficznej przyjrzą się rozwojowi kolei w Polsce. Będzie również okazja do zrobienia wyjątkowych zdjęć w specjalnie przygotowanej fotobudce.

Piknik rozpocznie się o godzinie 11.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

– Chcemy zachęcać dzieci i rodziców do wspólnego spędzania czasu, wspólnej nauki i zabawy. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas atrakcje z okazji Dnia Dziecka przybliżą całym rodzinom zagadnienia związane z bezpieczeństwem na obszarach kolejowych – mówi Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego W ramach realizowanego przez nas projektu „Kampania Kolejowe ABC” przeszkolimy co najmniej 15 tysięcy uczniów i przedszkolaków podczas 500 specjalnych lekcji w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Poza wizytami w placówkach edukacyjnych organizujemy również wydarzenia specjalne. Oprócz wydarzenia w Krakowie zapraszamy także na kolejne pikniki rodzinne w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”, które odbędą się w wakacje w największych nadmorskich kurortach – dodaje Prezes UTK.

„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz aktualnych wydarzeń dostępne są na stronie internetowej www.kolejoweabc.pl.

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!