Connect with us

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Piknik rodzinny w Krakowie – moc atrakcji na Dzień Dziecka!

utk kampania kolejowe abc 2 300x300 - Piknik rodzinny w Krakowie – moc atrakcji na Dzień Dziecka!Już 1 czerwca 2019 roku w krakowskim Parku Jordana odbędzie się piknik rodzinny organizowany w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”, realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Impreza pod hasłem „Hej przygodo! Odwiedź Peronowo!” to pomysł dla całych rodzin na kreatywne spędzenie Dnia Dziecka. Wyjątkowe atrakcje połączone z walorem edukacyjnym przypomną o najważniejszych zasadach bezpiecznego podróżowania koleją. 

Dołącz do wydarzenia na fb – https://www.facebook.com/events/676911602769003/

To będzie niezapomniany dzień pełen wrażeń. Imprezę uświetnią znane aktorki: Wiktoria Gąsiewska oraz Joanna Jabłczyńska, a na głównej scenie wystąpi Natalia Zastępa, finalistka programu The Voice of Poland. Dzieci i młodzież będą mogły spotkać się także z popularnym vlogerem Mateuszem Ciawłowskim, który w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” na swoim vlogu przekazuje najważniejsze informacje o bezpiecznym podróżowaniu pociągiem oraz o zasadach poruszania się po terenach kolejowych.

Podczas pikniku przewidziane są rozmaite atrakcje dla najmłodszych: gra terenowa, quizy z nagrodami, koło fortuny, wielkoformatowa gra planszowa czy warsztaty kreatywne. Dodatkową rozrywkę będą stanowiły trampoliny, dmuchańce, skakańce, eurobungee, interaktywny spektakl teatralny oraz malowanie buziek. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, a dzięki wystawie fotograficznej przyjrzą się rozwojowi kolei w Polsce. Będzie również okazja do zrobienia wyjątkowych zdjęć w specjalnie przygotowanej fotobudce.

Piknik rozpocznie się o godzinie 11.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

– Chcemy zachęcać dzieci i rodziców do wspólnego spędzania czasu, wspólnej nauki i zabawy. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas atrakcje z okazji Dnia Dziecka przybliżą całym rodzinom zagadnienia związane z bezpieczeństwem na obszarach kolejowych – mówi Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego W ramach realizowanego przez nas projektu „Kampania Kolejowe ABC” przeszkolimy co najmniej 15 tysięcy uczniów i przedszkolaków podczas 500 specjalnych lekcji w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Poza wizytami w placówkach edukacyjnych organizujemy również wydarzenia specjalne. Oprócz wydarzenia w Krakowie zapraszamy także na kolejne pikniki rodzinne w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”, które odbędą się w wakacje w największych nadmorskich kurortach – dodaje Prezes UTK.

„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz aktualnych wydarzeń dostępne są na stronie internetowej www.kolejoweabc.pl.

Continue Reading
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top