Już jutro 1 czerwca pierwszy w tym roku Piknik Krakowski!

piknik krakow 2019 200x300 - Już jutro 1 czerwca pierwszy w tym roku Piknik Krakowski!Będzie moc atrakcji, dobre jedzenie, zajęcia sportowe i rekreacyjne, a także warsztaty i pokazy kulinarne. Widzimy się w każdą sobotę i niedzielę w parkach Krakowa. 1 czerwca, w Dzień Dziecka, pierwszy w tym roku Piknik Krakowski zawita do Parku Bednarskiego, aby w niedzielę, 2 czerwca, powitać Was w Parku Krakowskim. Zaproście rodzinę, przyjaciół i sąsiadów!

Dzięki Piknikowi Krakowskiemu, nie wyjeżdżając za miasto, można poczuć się w sercu Krakowa, jak na wakacjach. Zapraszamy do piknikowania, wylegiwania się na kocu, uprawiania sportów, relaksowania w cieniu drzew i rodzinnego odpoczywania. Oddajmy się temu, co kochamy najbardziej, weekendowemu leniuchowaniu, zajadaniu smakołyków i radości życia. Budujmy razem więzi lokalne, poznajmy sąsiadów, panie z warzywniaka i rodzinę z białym pieskiem. W tym roku będzie można poszaleć na potańcówkach z muzyką na żywo i posiedzieć na trawie w kinie plenerowym.

U piknikowych wystawców i w foodtruckach będzie można zaopatrzyć się w lokalne produkty, degustować lub zwyczajnie najeść się do syta, a przy tym pogłębić swoją wiedzę kulinarną na warsztatach i pokazach szefów kuchni i blogerów. Nie zabraknie wyjątkowych zabytkowych pojazdów serwujących aromatyczna kawę i rzemieślnicze lody.

Na zielonej trawie, w cieniu drzew, niezależnie od wieku i kondycji, zupełnie za darmo, można będzie poćwiczyć. Piłka nożna dla najmłodszych, badminton, joga, gimnastyka dla przyszłych mam, wspinaczka – to tylko część atrakcji, jakie czekają na Was w parkach. Bardziej stateczni mogą oddać się zajęciom zręcznościowym i grom, nie tylko planszowym. Dla najmłodszych mamy ciekawy program warsztatów i zajęć, aby kreatywnie spożytkować nadmiar energii. Ale przede wszystkim można po prostu poleżeć i oddać się nicnierobieniu.

Podczas tegorocznej edycji spotkania w krakowskich parkach odbędą się w każdą sobotę i niedzielę czerwca, lipca i sierpnia, a wspólne piknikowanie zakończymy 1 września piknikiem w stylu retro. Lokalizacja pikników będzie się zmieniać: w czerwcu spotkamy się w 10 różnych parkach w kilku dzielnicach. Natomiast w każdą sobotę lipca i sierpnia będziemy piknikować w parku Bednarskiego, a w niedziele w Parku Krakowskim. Na wybrane Pikniki chętnych dowoził będzie Parkobus, zielony autobus, który nie porusza się utartymi ścieżkami. Nie zabraknie pikników poświęconych naszym sąsiadom Ukrainie i Niemcom, na piknikach tematycznych poznamy ich zwyczaje, kulturę i kulinaria.

Celem Pikniku Krakowskiego jest popularyzowanie idei wspólnoty lokalnej, propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zdrowego stylu życia. Piknik współtworzą wystawcy z dobrym jedzeniem – tak urozmaiconym, aby na miejscu można było zjeść zarówno śniadanie, jak i obiad. Pozostały czas możemy przeznaczyć na relaks, sport, rekreację i zajęcia „dydaktyczne”.

Krakowskie Pikniki znalazły się w 2018 roku w gronie najlepszych siedmiu miejsc w Krakowie. Nagrodę w kategorii entertainment przyznali użytkownicy oraz redaktorzy portalu Local Life Krakow.

Na Piknik Krakowski zaprasza Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!