Lato w parkach krakowskich

by admin
0 comment

Cóż może być przyjemniejsze od śniadania na trawie w dobrym towarzystwie? Weekendowe piknikowanie z rodziną i przyjaciółmi w parkach Krakowa stało się tradycją. Zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Krakowskiego, podczas którego niezmiennie czeka na Was moc atrakcji, dobre jedzenie, zajęcia sportowe i rekreacyjne, a w tym roku warsztaty i pokazy kulinarne.

Dzięki Piknikowi Krakowskiemu, nie wyjeżdżając za miasto, można poczuć się w sercu Krakowa, jak na wakacjach. Zapraszamy do piknikowania, wylegiwania się na kocu, uprawiania sportów, relaksowania w cieniu drzew i rodzinnego odpoczywania. Oddajmy się temu, co kochamy najbardziej, weekendowemu leniuchowaniu, zajadaniu smakołyków i radości życia. Budujmy razem więzi lokalne, poznajmy sąsiadów, panie z warzywniaka i rodzinę z białym pieskiem. W tym roku będzie można poszaleć na potańcówkach z muzyką na żywo i posiedzieć na trawie w kinie plenerowym.

Czego chcieć więcej? Dobrego jedzenia! Na szczęście i tego nie zabraknie. U piknikowych wystawców i w foodtruckach będzie można zaopatrzyć się w lokalne produkty, degustować lub zwyczajnie najeść się do syta, a przy tym pogłębić swoją wiedzę kulinarną na warsztatach i pokazach szefów kuchni i blogerów. Nie zabraknie wyjątkowych zabytkowych pojazdów serwujących aromatyczna kawę i rzemieślnicze lody.

Na zielonej trawie, w cieniu drzew, niezależnie od wieku i kondycji, zupełnie za darmo, można będzie poćwiczyć. Piłka nożna dla najmłodszych, badminton, joga, gimnastyka dla przyszłych mam, wspinaczka – to tylko część atrakcji, jakie czekają na Was w parkach. Bardziej stateczni mogą oddać się zajęciom zręcznościowym i grom, nie tylko planszowym. Dla najmłodszych mamy ciekawy program warsztatów i zajęć, aby kreatywnie spożytkować nadmiar energii. Ale przede wszystkim można po prostu poleżeć i oddać się nicnierobieniu.

Podczas tegorocznej edycji spotkania w krakowskich parkach odbędą się w każdą sobotę i niedzielę czerwca, lipca i sierpnia, a wspólne piknikowanie zakończymy 1 września piknikiem w stylu retro. Lokalizacja pikników będzie się zmieniać: w czerwcu spotkamy się w 10 różnych parkach w kilku dzielnicach. Natomiast w każdą sobotę lipca i sierpnia będziemy piknikować w parku Bednarskiego, a w niedziele w Parku Krakowskim. Na wybrane Pikniki chętnych dowoził będzie Parkobus, zielony autobus, który nie porusza się utartymi ścieżkami. Nie zabraknie pikników poświęconych naszym sąsiadom Ukrainie i Niemcom, na piknikach tematycznych poznamy ich zwyczaje, kulturę i kulinaria.

Celem Pikniku Krakowskiego jest popularyzowanie idei wspólnoty lokalnej, propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zdrowego stylu życia. Piknik współtworzą wystawcy z dobrym jedzeniem – tak urozmaiconym, aby na miejscu można było zjeść zarówno śniadanie, jak i obiad. Pozostały czas możemy przeznaczyć na relaks, sport, rekreację i zajęcia „dydaktyczne”.

Krakowskie Pikniki znalazły się w 2018 roku w gronie najlepszych siedmiu miejsc w Krakowie. Nagrodę w kategorii entertainment przyznali użytkownicy oraz redaktorzy portalu Local Life Krakow.

Na Piknik Krakowski zaprasza Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej