Krzysztof Niedźwiecki sam gra piosenki w Krakowie!

Zapraszamy w czwartek 25 kwietnia 2019 do Klubu Buda (Czapskich 2) na jednoosobowy koncert pt.”KRZYCHU NIEDŹWIECKI – SAM GRA PIOSENKI” w ramach programu z pogranicza rocka, piosenki autorskiej i muzyki improwizowanej.

Krzychu Niedźwiecki przez 10 lat (1998-2008) był gitarzystą i drugim wokalistą zespołu Habakuk, z którym nagrał i współprodukował kilka płyt oraz koncertował w kraju i zagranicą. W latach 2009-2014 grał w zespole Bakshish. Grał również w zespołach: Ptaszyska, Mind Kampf, Superpałka, Wyłączeni oraz DiM (Dusza i Mercedes), Babylon Raus.
Jest autorem piosenek na dwóch solowych płytach aktora Andrzeja Grabowskiego. Jest m.in. współkompozytorem i współautorem piosenki Jestem jak motyl (Jest dobrze), która przez dwa tygodnie zajmowała pierwsze miejsce na liście przebojów Trójki. Jest autorem muzyki do piosenki śpiewanej przez Lecha Dyblika + Trio pt. Pod Mocnym Aniołem, w której wystąpił również jako gitarzysta.
Od 2013 roku tworzy trio (wraz z Michałem Walczakiem i Adamem Machalicą), które towarzyszy Piotrowi Machalicy w jego recitalach. .

“Aranżacje jakie pragnę zagrać na swoich solowych koncertach można ująć w kilku słowach: piosenki na gitarę, walizkę i głos z niewielką pomocą delay” – pisze nam o swoim koncercie Krzychu. “Śpiewam dużo falsetem, więcej w okolicach barytonu. Wykonuję piosenki z ważnym dla mnie tekstem. Zadając sobie lub innym pytanie: po co w takim razie wybrać się na koncert faceta samotnie grającego na gitarze piosenki, odpowiadam dość prosto. Jednoosobowy koncert jest najwyższą formą sztuki czy sztuczki zmierzenia się z piosenką, z tekstem, z dźwiękiem i wreszcie z komunikacją międzyludzką na metafizycznym poziomie. Treści poruszane w tych krótkich formach mówią o nas samych, naszych słabościach, drodze wyboistej, którą przez życie kroczymy, o tym czego chcemy a co musimy i co stanie się jeśli zmienimy kierunek naszej drogi.”

Gościnnie wystąpi: SARNOVSKY

Bilety: 10zł

Dołącz do wydarzenia na facebook’u – https://www.facebook.com/events/1245674635597452/

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *