Generacja Zmian: WYWIAD z uczestniczką International Biosphere Stewardship Program

Kim jest Lidia Ozga? Nie tylko uczennicą jednego z krakowskich liceów, łyżwiarką figurową i autorką własnego podcastu, ale też młodzieżową aktywistką działającą w obszarze zmian klimatycznych i partycypacji młodych. Lidia miała udział wzięcia udziału w International Biosphere Stewardship Program, który odbył się w ubiegłoroczne wakacje na Bali i obecnie chętnie dzieli się tym, jak wiele udział w tym programie zmienił w jej życiu: dziś Lidia jest liderką projektu Dzieciaki Ratujmy Zwierzaki, tworzy młodzieżowe, niezależne media, udziela się na strajkach klimatycznych i niedawno została Ambasadorką Unijnego Dialogu Młodzieżowego w Polskiej Radzie Organizacji Młodzieżowych. Na kanale projektu realizowanego w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii http://generacjazmian.pl/ znajduje się obszerny wywiad z Lidką, w którym opowiada ona o swoich doświadczeniach jako osoba angażująca się społecznie w tak młodym wieku.

http://www.youtube.com/watch?v=_mTo4L3kOXk

Warto zapoznać się ze wskazówkami Lidki dotyczącymi na przykład samodzielnego pozyskiwania funduszy (tzw. fundraisingu), dzięki któremu mogła spełnić swoje marzenie i wyjechać na Bali, ale też tego, jak godzić wynikające z działalności społecznej obowiązki ze szkolną nauką na najwyższym poziomie i rozwijaniem innych zainteresowań, których Lidia ma mnóstwo: stepuje, figurowo jeździ na łyżwach, uwielbia też piec i gotować. Jak zaczęła się jej przygoda z aktywizmem i co zmieniła ona w życiu nastolatki? Zapraszamy do oglądania i czerpania inspiracji!

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!