Generacja Zmian: WYWIAD z uczestniczką International Biosphere Stewardship Program

by Katarzyna Kubik
0 comment

Kim jest Lidia Ozga? Nie tylko uczennicą jednego z krakowskich liceów, łyżwiarką figurową i autorką własnego podcastu, ale też młodzieżową aktywistką działającą w obszarze zmian klimatycznych i partycypacji młodych. Lidia miała udział wzięcia udziału w International Biosphere Stewardship Program, który odbył się w ubiegłoroczne wakacje na Bali i obecnie chętnie dzieli się tym, jak wiele udział w tym programie zmienił w jej życiu: dziś Lidia jest liderką projektu Dzieciaki Ratujmy Zwierzaki, tworzy młodzieżowe, niezależne media, udziela się na strajkach klimatycznych i niedawno została Ambasadorką Unijnego Dialogu Młodzieżowego w Polskiej Radzie Organizacji Młodzieżowych. Na kanale projektu realizowanego w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii http://generacjazmian.pl/ znajduje się obszerny wywiad z Lidką, w którym opowiada ona o swoich doświadczeniach jako osoba angażująca się społecznie w tak młodym wieku.

Warto zapoznać się ze wskazówkami Lidki dotyczącymi na przykład samodzielnego pozyskiwania funduszy (tzw. fundraisingu), dzięki któremu mogła spełnić swoje marzenie i wyjechać na Bali, ale też tego, jak godzić wynikające z działalności społecznej obowiązki ze szkolną nauką na najwyższym poziomie i rozwijaniem innych zainteresowań, których Lidia ma mnóstwo: stepuje, figurowo jeździ na łyżwach, uwielbia też piec i gotować. Jak zaczęła się jej przygoda z aktywizmem i co zmieniła ona w życiu nastolatki? Zapraszamy do oglądania i czerpania inspiracji!

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej