Connect with us
a galeria studencka ksa w galerii bronowice 5 - Galeria Bronowice otwiera nową przestrzeń dla artystów i kreatorów - Galeria Krakowskich Szkół Artystycznych

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Galeria Bronowice otwiera nową przestrzeń dla artystów i kreatorów – Galeria Krakowskich Szkół Artystycznych

Tygodnie mody, warsztaty artystyczne i spotkania z twórcami zagoszczą na stałe w Galerii Bronowice. W centrum handlowym otwarto oddział Krakowskich Szkół Artystycznych. Nowopowstała Galeria Studencka KSA to wspólna przestrzeń dla projektantów mody, wnętrz, fotografików, artystów sztuk wizualnych i pasjonatów kreatywnych rozwiązań. Współpracę zainaugurował wernisaż wystawy, na której autorskie projekty przedstawiły designerki – Beata Zhyvushka i Bernadetta Perzanowska. Kolekcje będzie można podziwiać do 28 listopada.

Krakowskie Szkoły Artystyczne to szkoły policealne, kształcące w 8 artystycznych zawodach, począwszy od projektowania i konstrukcji ubioru, projektowania wnętrz i przestrzeni, poprzez fotografikę i visual merchandising, aż po aktorstwo i choreografię. Uczniowie oraz absolwenci KSA zdobywają uznanie, a także osiągają sukcesy, prezentując swoje projekty i dokonania na arenie krajowej i międzynarodowej. Od tego tygodnia efektom ich kreatywnej pracy mogą przyglądać się również klienci Galerii Bronowice, w której powstała Galeria Studencka KSA.

Wydarzeniem inaugurującym otwarcie Galerii KSA w Galerii Bronowice był wernisaż wystawy młodych designerek. Autorkami pierwszej dostępnej w tym miejscu wystawy są artystki związane z Krakowskimi Szkołami Artystycznymi. Beata Zhyvushka zaprezentowała wystawę retrospektywną – podróż od pierwszych wybiegowych projektów, po kolekcję dyplomową, natomiast Bernadetta Perzanowska przedstawiła swoją debiutancką i bardzo osobistą kolekcję upcyclingową. Od 16 do 28 listopada miłośnicy mody oraz wszyscy zainteresowani pracami artystek, będą mieli okazję z nimi porozmawiać, a także zapoznać się ze szczegółami kolekcji. Na miejscu można zobaczyć różnorodne projekty – począwszy od tych bardziej użytkowych, przez bluzę, dla powstania której inspiracją był Kościół Metodystyczny Boston Avenue, aż po zestaw ubrań stworzony z 4770 wykałaczek.

 

Wystawa autorskich prac projektantek ubioru rozpoczyna serię wydarzeń kulturalnych, jakie organizowane będą w Galerii KSA. W najbliższych miesiącach na odwiedzających Galerię Bronowice czekać będą weekendowe targi vintage, tygodnie mody, warsztaty artystyczne i spotkania z twórcami. Co dwa tygodnie planowane są wernisaże wystaw projektantów i fotografów, będących absolwentami lub słuchaczami Krakowskich Szkół Artystycznych.

 

Galeria KSA jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 15:00-19:00 oraz w soboty i niedziele handlowe w godzinach otwarcia Galerii Bronowice, na poziomie +1 (dawny lokal Galerii ASP).

Continue Reading
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top