Connect with us
bester quartet i fot. jakub slabek - 72. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert z okazji Jubileuszu 30-lecia Szpitala im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

Kultura

72. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert z okazji Jubileuszu 30-lecia Szpitala im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

W najbliższym czasie mieszkańcy Nowej Huty będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym koncercie dedykowanym Szpitalowi Specjalistycznemu im. Ludwika Rydygiera z okazji jego 30-lecia istnienia. Wydarzenie, w ramach cyklu “Nowa Huta. Dlaczego Nie?!” odbędzie się 21 listopada 2023 roku o godzinie 19:00 w Teatrze Łaźnia Nowa przy Osiedlu Szkolne 25.

72nhdn plakat 212x300 - 72. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert z okazji Jubileuszu 30-lecia Szpitala im. Ludwika Rydygiera w KrakowieW trakcie wydarzenia wystąpi zespół Bester Quartet, który jest znany z wyjątkowego podejścia do muzyki. Grupę tworzą czterej wybitni instrumentaliści, wykształceni muzycy klasyczni i jazzowi. Ich twórczość charakteryzuje szeroki przekrój stylistyczny, w którym łączą elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej i współczesnej kameralistyki, wykorzystując improwizację jako fundament do tworzenia niepowtarzalnych form instrumentalnych.

Zespół Bester Quartet jest nowym obliczem legendarnej formacji The Cracow Klezmer Band, która powstała w 1997 roku w Krakowie. Dzięki oryginalnemu i odważnemu repertuarowi oraz wyjątkowym kompozycjom, zespół zdobył uznanie zarówno krytyków muzycznych, jak i publiczności na całym świecie.

Koncert jest częścią cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, w ramach którego zapraszamy mieszkańców Nowej Huty na bezpłatne koncerty w różnych przestrzeniach już od kilkunastu lat. Tą odsłoną cyklu chcielibyśmy uhonorować Dyrekcję oraz pracowników Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera z okazji jubileuszu 30-lecia. To jeden z trzech najlepszych szpitali w Polsce, a jego imponująca pozycja to efekt ciężkiej pracy i zaangażowania wszystkich pracowników placówki.

Prowadzenie – Lidia Jazgar

Wstęp wolny

Wydarzeniu towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie

Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne do wtorku 21 listopada u Organizatora: Dział Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, Os. Centrum A 6a, tel. 573 792 966

 

ORGANIZATORZY: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, VI Bieńczyce, OKKNH 

PARTNERZY WYDARZENIA: Art. Blue Lidia Jazgar, PPU Fares Sp. z o.o. MPEC S.A. w Krakowie

PATRONI MEDIALNI: Dwutygodnik Miejski Kraków.pl; Radio Kraków; Głos Tygodnik Nowohucki 

Continue Reading
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top