Connect with us
foto fenonem literatury - Fenomen chińskiej literatury science-fiction

Fenomen chińskiej literatury science-fiction

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza w poniedziałek 16 października o godz. 17:00 na wykład Karoliny Krupy pt. „Liu Cixin i naśladowcy? Czyli fenomen chińskiej literatury science-fiction”.

W ostatnich latach gatunek science-fiction przeżywa w Państwie Środka swój prawdziwy renesans. Powieści czołowych chińskich twórców mają miliony czytelników, są tłumaczone przez wydawnictwa na całym świecie, a najbardziej rozpoznawalne pozycje doczekały się ekranizacji. Co zadecydowało o tak wielkim sukcesie powieści science-fiction w Chinach? Jacy autorzy stoją za wzrostem popularności tego gatunku? Jakie wątki fabularne dominują w chińskich pozycjach science fiction i co mówi nam to o współczesnym chińskim społeczeństwie? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań będzie można poznać już w najbliższy poniedziałek podczas wykładu Karoliny Krupy „Liu Cixin i naśladowcy? Czyli fenomen chińskiej literatury science-fiction”.

Wykład poprowadzi Karolina Krupa z Instytutu Konfucjusza, absolwentka sinologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, przewodnicząca sekcji chińskiej Dalekowschodniego Koła Naukowego. Prywatnie zainteresowana wpływem rozwoju nowoczesnych technologii na współczesne stosunki międzynarodowe oraz przemianami zachodzącymi w chińskiej rzeczywistości społecznej i politycznej.

Wstęp wolny!

Czas: 16 października 2023  (poniedziałek) godz. 17:00.

Miejsce: Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie”, ul. Oleandry 2A sala 2.05.

 

Więcej informacji na Facebook Ośrodka „Instytut Konfucjusza w Krakowie”.

To Top