Connect with us
odkrywka 3 - Grasz w zespole? Tworzysz autorską muzykę i szukasz okazji do zagrania jej na żywo?

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Grasz w zespole? Tworzysz autorską muzykę i szukasz okazji do zagrania jej na żywo?

ODKRYWKA | Daj się odkryć!

Grasz w zespole? Tworzysz autorską muzykę i szukasz okazji do zagrania jej na żywo? Chcesz wyprodukować singiel? Ten przegląd jest dla Ciebie! Zgłoś się, zagraj letni koncert na naszej plenerowej scenie i daj się poznać krakowskiej publiczności. Zgłoszenia do przeglądu muzycznego ODKRYWKA można nadsyłać do 5 czerwca 2024 roku.

Odkrywka 2024 to przegląd muzyczny skierowany do zespołów z Krakowa i okolic, które nie wydały jeszcze długogrającego albumu (tzw. LP). Organizuje go Dworek Białoprądnicki we współpracy z radiem JazzKultura. Celem imprezy jest zaprezentowanie publiczności nowości na krakowskiej scenie – jej różnorodności i jakości oraz wsparcie debiutujących artystów w dotarciu do większego grona odbiorców.  Wzięcie udziału w przeglądzie jest też okazją do profesjonalnego zarejestrowania audio z koncertu. Dla artystów, którzy okażą najwyższy poziom merytoryczny, artystyczny, techniczny i wykonawczy przewidujemy nagrody.

 

Co musisz wiedzieć?

  1. Przegląd ma formę cotygodniowych, piątkowych koncertów na plenerowej scenie w Dworku Białoprądnickim w okresie letnim (lipiec-sierpień). Zespół jest zobowiązany do bezpłatnego wykonania przynajmniej 60-minutowego występu z autorskim repertuarem.
  2. Spośród występujących zespołów jury powołane przez organizatora wyłoni laureatów i rozdysponuje nagrody: nagranie i wyprodukowanie singla w studiu im. Janusza Muniaka w Krakowie z obsługą realizatora, live sesję audio-video realizowaną przez Dworek TV połączoną z wywiadem, koncert w Dworku Białoprądnickim w uzgodnionym terminie.
  3. Jako organizator zapewniamy pełną organizację i promocję wydarzenia, obsługę techniczną (nagłośnienie, realizację, podstawowy backline na scenie według ridera technicznego przesłanego przez zespół), garderobę dla artystów (wyposażoną w żelazko, wieszaki na ubrania, wodę, kawę, herbatę), rejestrację koncertu w formie śladów audio, która zostanie przekazana zespołowi.
  4. Organizatorzy – Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” i radio JazzKultura – nie zwracają kosztów dojazdu.
  5. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 czerwca 2024 r. Zgłoszenia (wypełniona karta zgłoszeniowa) należy przesyłać na odkrywka@dworek.eu. Prosimy o przesłanie zdjęć wykonawców w możliwe wysokiej rozdzielczości, plików audio i ewentualnie wideo bądź linki do tego typu materiałów.
  6. Koncerty będą się odbywać w każdy piątek lipca i sierpnia 2024 roku o godzinie 19.00 na Scenie Plenerowej w Dworku Białoprądnickim. W zgłoszeniu należy podać dwie sugerowane daty koncertu z wyłączeniem 16 sierpnia 2024 r.
  7. Przesłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z zapoznaniem i akceptacją Regulaminu przeglądu muzycznego Odkrywka, dostępnego na stronie internetowej.

 

Serdecznie zapraszamy do zgłoszeń!

Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

maj 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top