Connect with us
chinski nowy semestr - Chiński w czterech tonach wiosną

Chiński w czterech tonach wiosną

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” zaprasza wszystkich na wiosenne kursy języka chińskiego.

W semestrze letnim 2024 kursy j. chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie rozpoczną się 4 marca i potrwają do końca czerwca 2024. Zajęcia będą odbywały się stacjonarnie oraz online. W nadchodzącym semestrze Instytut Konfucjusza w Krakowie planuje uruchomienie dwóch nowych grup dla początkujących: 

   A1 Jiangyou, online (wtorki i czwartki, 15:00-16:30), prowadzący: Zhou Lei i Inga Ligęcka.

   A1 Kaoya online (poniedziałki i środy, 11:15-12:45), Liu Chao i Inga Ligęcka.

Kursy online to świetna, nowoczesna metoda uczenia się języka, która jest wygodna i ekonomiczna, jest też szansą dla osób spoza Krakowa na naukę języka chińskiego na najwyższym poziomie. Zajęcia online będą prowadzone w grupach od 6 do 12 osób.

Język chiński dla dorosłych 

Kursy w Ośrodku „Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie” obejmują naukę języka chińskiego mandaryńskiego o profilu ogólnym i konwersatoryjnym. Zajęcia dla osób rozpoczynających przygodę z nauką języka chińskiego (poziomy od A1 do B1.2) prowadzone są przez lektorów chińskich w języku angielskim oraz przez lektorów polskich, w proporcji 1:1 (zajęcia prowadzone są na zmianę przez lektora polskiego, zajmującego się przede wszystkim wyjaśnianiem zagadnień gramatycznych oraz przez native speakera, który koncentruje się na wymowie). Na zajęciach grup od poziomu B1.3 w górę grupy prowadzone są wyłącznie przez lektorów chińskich. Maksymalna ilość osób w grupie online wynosi 12, minimalna 6. Maksymalna ilość osób w grupie stacjonarnej wynosi 15, minimalna 8. 

Semestr zajęć obejmuje 60 godzin zajęć, lekcje online odbywają się dwa razy w tygodniu, trwają 90 minut i prowadzone są na przemian przez polskiego lektora tłumaczącego zagadnienia gramatyczne oraz wykorzystanie słownictwa i chińskiego native speakera, który ćwiczy z kursantami wymowę oraz rozumienie ze słuchu. 

Zakres materiału realizowany na zajęciach opiera się na podręczniku 标准教程 STANDARD COURSE HSK1 oraz dodatkowych materiałach przygotowywanych przez lektorów Instytutu.  

Zgłoszenia: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl

 

Więcej informacji na stronie https://instytutkonfucjusza.uj.edu.pl oraz FB Instytutu.

Tagi: , ,
To Top