Aplikację mZUS pobrano już 33 tys. razy

fhhumdnxgagvgd4 800x500 - Aplikację mZUS pobrano już 33 tys. razy

Ponad 33 tys. osób pobrało pierwszą mobilną aplikację ZUS. Daje ona szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny, np. “500+”.

Aplikacja mZUS została uruchomiona 14 listopada tego roku.

Przez aplikację złożono ponad 1,5 tys. wniosków na ok. 2,1 tys. dzieci, w tym: 628 wniosków o “300+” i 878 o “500+”.

Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach z systemami Android i iOS. mZUS można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store.

Aktualnie aplikacja mZUS jest dla osób, które mogą ubiegać się o świadczenia dla rodzin. Na początku jej działania klienci będą mogli złożyć wnioski o świadczenie „300+” i o świadczenie wychowawcze „500+”, czyli wnioski DS-R, DS-O, DS-S oraz SW-R i SW-O. W dalszej perspektywie do aplikacji dodane będą kolejne świadczenia dla rodzin, tj. Rodzicielski Kapitał Opiekuńczy (RKO) i dofinansowanie do żłobków.

Aby aktywować aplikację, trzeba ją połączyć ze swoim profilem na PUE. Oznacza to, że bez profilu na PUE klient nie będzie mógł skorzystać z aplikacji. Aktywacja i połączenie aplikacji z profilem na PUE jest opisane krok po kroku na początkowych ekranach aplikacji.

Liczba zarejestrowanych profili na PUE ZUS przekroczyła 10,8 mln.

Anna Szaniawska
regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!