Apel o pomoc dla Mateuszka!

by admin
0 comment

Szanowni Państwo zwracamy się z prośbą do Państwa, o wsparcie dla naszego synka Mateuszka. Kolejny rok apelujemy do ludzi dobrego serca o wsparcie w postaci 1% lub darowizny dla naszego kochanego synka.

ulotka 1 585x831 - Apel o pomoc dla Mateuszka!ulotka 2 585x831 - Apel o pomoc dla Mateuszka!

Nie ukrywam, że nie jest nam łatwo, prosić już kolejny rok o pomoc. Niestety w naszym kraju nie ma pomocy w tej kwestii, NFZ nie zapewnia rehabilitacji, do sprzętów dopłaca nie wiele. Jesteśmy zdani na siebie i pomoc wspaniałych ludzi, którzy nam pomagają i wspierają leczenie synka. Za to jesteśmy ogromnie każdemu wdzięczni i serdecznie dziękujemy!

Nasz synek jest bezbronnym kochanym, radosnym skarbem, który bez rehabilitacji, leków jest jak roślina bez wody. Wiem, że jeżeli poddamy się, nie poprosimy o pomoc, to stan Mateuszka się pogorszy. Strach pomyśleć co mogłoby się wydarzyć bez leków sprowadzanych zza granicy, bez rehabilitacji syna.

Gdyby nie codzienna rehabilitacja Mateuszek byłby pokrzywiony, leżący z przykurczami, nie wykluczone, że dziś mogłoby go już nie być z nami.

Praktycznie dzień w dzień syn pracuje z różnymi specjalistami. Życie toczy się wokół Mateuszka i jego opieki. Trzeba się nim zajmować całą dobę. Synek ma też problem ze spaniem, jedzeniem, często choruje.

Nie da się opisać w paru zdaniach, jak wygląda codzienne życie z chorym dzieckiem. Jest to ogromne wyzwanie, poświęcenie, bezradność, bezsilność wylane łzy, strach i wiele wyrzeczeń. Bywają ciężkie chwile, pomimo to trzeba powstać i działać.

Nie będę się rozpisywać, zdaję sobie sprawę, że każdy ma jakiś problem, a także że proszących o wsparcie jest wielu. Jednak z całego serca prosimy o pomoc w leczeniu naszego dziecka.

Z nadzieją liczę na Państwa pomoc. W ubiegłym roku dzięki Państwa wsparciu zakupiliśmy fotelik samochodowy za 9,5 tys. zł, sprzęty do rehabilitacji, kolejny rok rehabilitujemy syna codziennie po 1-2 godz. (koszt godz. 100 zł), kupujemy też zagranicą leki na padaczkę (kuracja ok. 2 tys. zł).

Z leków dostępnych w Polsce już wszystkie stosowaliśmy, działały krótko trwale lub w ogóle. Opłaciliśmy też badania genetyczne 6 tys.zł. Teraz czeka nas zakup pionizatora (ok. 8.tys. zł) obecny już jest za mały, wózka specjalistycznego (ok.10 tys zł).

To tylko nieliczne z wymienionych pomocy. Konieczna jest też dalsza diagnostyka i leczenie ciężkiej padaczki lekoopornej, a także wielospecjalistyczna systematyczna rehabilitacja. Pragniemy i marzymy, aby u syna padaczka została opanowana, każdy atak zagraża jego zdrowiu i życiu, opóźnia rozwój, uwstecznia.

Serce się kroi patrząc na te paskudne ataki, zapierające dech w piersi ze strachu w obawie o życie dziecka. Ataki wyrywała małe ciałko ze snu targając nim bezlitośnie i wykrzywiając. Nasze dziecko płacze, a my jesteśmy bezsilni. Synek ma kilka ataków dziennie. To straszne przeżycia nie do opisania, serce z bólu ściska.

Mimo to Mateuszek robi małe postępy, jednak nadal nie chodzi samodzielnie, nie mówi, nie zgłasza swoich potrzeb. Możemy jedynie domyślać się czego mu potrzeba.

Z całego serca Prosimy o wsparcie dla naszego dziecka i za okazaną pomoc Bardzo Dziękujemy. Jeśli Państwo mają pytania o Mateuszka jego leczenie, chętnie opowiemy.

Pozdrawiamy serdecznie. Życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku. A przede wszystkim dużo zdrowia, bo sami doskonale wiemy, że ono jest najważniejsze!

Rodzice Mateuszka z Lipnicy Murowanej

Aby wesprzeć Mateuszka wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS: 0000037904 a w polu „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE” 18748 PAPROTA MATEUSZ

Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”. ŁOMIAŃSKA 5, 01-685 WARSZAWA ALIOR BANK SA
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem 18748 PAPROTA MATEUSZ – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej