Connect with us
4 aukcja marzen - 40 artystów dla 4. Aukcji Marzeń – moc spełnionych marzeń!

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

40 artystów dla 4. Aukcji Marzeń – moc spełnionych marzeń!

Jeszcze tylko do 26 maja 2023 r. w DESA Unicum odbywa się czwarta edycja Aukcji Marzeń – wyjątkowego projektu, z którego całkowity dochód jest przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Aukcję charytatywną poprzedziła wystawa w Station of Art Gallery w Warszawie, która odbyła się w dniach 30.03-11.04.2023.

W ramach dotychczasowych trzech edycji projektu zostało wylicytowanych 119 dzieł na łączną kwotę 151 800 złotych, co pozwoliło na realizację licznych wyjątkowych marzeń. Wśród nich można wymienić wyjazd do słonecznej Grecji, który był najbardziej wyczekiwanym przez 11-letnią Martę; plac zabaw przed domem kilkuletniego Krzysia, czy też pełen wrażeń kurs jazdy konnej 7-letniej Zosi.

Jeszcze inni Marzyciele czekają na ten wyjątkowy dzień spełnienia marzenia, podczas którego otrzymają komputer, Thermomix, aparat fotograficzny, a może też wyjadą do Chorwacji czy na Islandię bądź na mecz swojego ulubionego klubu lub na koncert ulubionego artysty.

W ofercie tegorocznej Aukcji Marzeń znajduje się blisko 40 dzieł artystów reprezentujących najważniejsze kierunki w sztuce najnowszej, m.in. Sławomir Toman, Celina Kanunnikava, Ivo Nikić, Urszula Wilk czy Tomasz Kopcewicz.

W ramach Aukcji można wylicytować dzieła absolwentów wyższych uczelni artystycznych, wielokrotnie nagradzanych i współtworzących liczne kolekcje prywatne i galeryjne. Przegląd dzieł warto rozpocząć chociażby od obrazu “Dead pond” Magdaleny Ciemierkiewicz, który stanowi autorski reprint kolażu z serii pt. “Malarstwo Polskie” tworzonej przez Artystkę w latach 2020-2022. Prace z tej serii stworzone zostały w technice kolażu, w którym łączone są fragmenty reprodukcji polskiej sztuki średniowiecznej oraz tureckiej techniki malarstwa na wodzie ebru. Praca była eksponowana m.in. na wystawie “Czas i Pętla” w Galerii Białej w Lublinie w 2022 roku. „Zapraszam do jej licytacji w Aukcji Marzeń, bo to inicjatywa, która może przynieść wiele, dobra i z serca ją popieram.”- mówi. Zupełnie inną rzeczywistość odzwierciedla praca Roberta Cherubina „Maki”, byłego podopiecznego Fundacji Mam Marzenie, który swoją twórczością pragnie przekazywać dalej magię spełnionych marzeń. Surrealistyczne postacie na jego obrazach mają swoje własne imiona, światy i charakter. Miłośnicy murali i sztuki ulicy z pewnością zwrócą uwagę na obiekt Magdy Ćwik – artystki, której interwencje artystyczne można oglądać w Hiszpanii, Meksyku, Francji, Polsce, Portugalii czy Irlandii.

Malina Wieczorek – jest jednym z Artystów, którzy przekazali swoje dzieło na tegoroczną Aukcję. Malina jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a jej prace mają stałe ekspozycje w prestiżowych kolekcjach korporacyjnych i prywatnych na całym świecie. Od kilkunastu lat zajmuje się marketingiem społecznym. Ma na swoim koncie kilkaset kampanii społecznych, zdobyła szereg znaczących nagród m.in. Dobroczyńca Roku. “Działanie na rzecz innych osób jest znaczącą częścią mojego życia zawodowego. Mam na koncie ponad sto wielokrotnie nagradzanych kampanii społecznych dotykających trudnych sytuacji i wyborów życiowych. Przekazany na aukcję Marzeń obraz to Akt z cyklu Madonny, który w mojej opinii oddaje cel akcji i wieloznaczne pojmowanie życia człowieka. To też nawiązanie do kultur regionów i dualizm życia obecny na co dzień, odbijanie się w lustrach naszych przekonań i oczekiwań.” – mówi Artystka. “Zapraszam serdecznie do tak ważnej licytacji, ten mały obraz z pewnością wniesie wiele radości do Państwa życia, zachęci do poszukiwań prawdziwego sensu w istnieniu.” – dodaje.

Fundacja Mam Marzenie już w tym roku obchodzi swoje 20 urodziny. Przez ten czas spełniła ponad 9800 najskrytszych pragnień dzieci chorujących na choroby zagrażające ich życiu jak np. nowotwory czy mukowiscydoza.

Wierzymy, że sztuka tworzona przez artystów ma niesamowitą moc czynienia świata lepszym. Światem, w którym warto oddać się wyobraźni i marzeniom.

Partnerzy 4. Aukcji Marzeń: DESA Unicum, Station of Art Gallery, Studio Organic

Patroni medialni: Magazyn WhiteMAD, Radio Supernova, TVP Kultura, Warsawholic

Więcej informacji o Aukcji Marzeń: http://aukcjamarzen.pl/

Więcej informacji o Fundacji Mam Marzenie: https://www.mammarzenie.org/

Serdecznie i marzycielsko zapraszamy.

_________________________________________________________________________________

O Fundacji Mam Marzenie:

Organizacja pożytku publicznego, która od 20 lat pomaga chorym dzieciom w spełnianiu ich marzeń. W pracę na rzecz Fundacji zaangażowani są jedynie wolontariusze, którzy poświęcają swój czas, aby jak najwięcej dzieci mogło zrealizować swoje wymarzone cele. Fundacja posiada 16 oddziałów, co pomaga w dotarciu do dzieci w całej Polsce.

Celem Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, które cierpią na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja pragnie dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezwykle ciekawych i niezapomnianych wrażeń. Realizacja marzeń pozwoli choć na chwilę zapomnieć im o cierpieniu, a także wniesie w ich życie radość oraz motywację i siłę do walki z chorobą.

Od początku swojej działalności Fundacja Mam Marzenie spełniła w sumie ponad 9800 marzeń chorych dzieci.

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

maj 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top