Connect with us
for. Agencja Reklamowa Express

Kultura

Na zielonej łące z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

W ramach projektu „KursujeMy – tam, gdzie za dostępnością stoi człowiek” realizowanego w Ośrodku Kultury Kraków – Nowa Huta czas na kolejny, ostatni już Dzień Dostępny. Tym razem zapraszamy do Klubu Jędruś (os. Centrum A 6a). Finał działań odbędzie się 27.05 (start o godz. 11:30), a będzie to piknik osiedlowy “Na zielonej łące”. Wstęp wolny!

kbb final 300x300 - Na zielonej łące z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta„Zapraszamy serdecznie na piknik osiedlowy “Na zielonej łące”, który odbędzie się w ramach projektu „Kultura bez Barier” realizowanego w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta. Tym razem spotykamy się na terenie obok Klubu Jędruś, gdzie czeka na nas wiele atrakcji. Piknik odbędzie się 27 maja i będzie doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Nie bez przyczyny na miejsce pikniku wybrana została przestrzeń między blokami mieszkalnymi. W myśl realizowanego projektu, chcemy aby kultura, także ta związana ze wspólnym spędzaniem czasu wolnego, była bliska i dostępna dla wszystkich. Niezależnie od

fot karolina chaczko 3 300x199 - Na zielonej łące z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

fot. Karolina Chaczko

Na różnorodnych stanowiskach warsztatowych, uczestnicy będą mogli wykazać się kreatywnością, podczas tworzenia sensorycznych obrazów oraz plecenia wianków z polnych kwiatów. Dodatkowo, miłośników zabaw z pewnością zachwycą ogromne banie mydlane oraz szereg zabaw podwórkowych. Dla osób, które potrzebują chwili wyciszenia, przygotowane zostanie specjalne miejsce, gdzie będą mogły odpocząć i cieszyć się owocowym poczęstunkiem, siedząc na wygodnych leżakach.

 „Warto nadmienić, że wszystkie Dni Dostępne realizowane od marca do końca maja w wybranych klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta są częścią większego projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki dotacji pozyskanej z PFRON’u, proces jakim jest udostępnianie kultury wszystkim zainteresowanym uczestnictwem w niej, mogliśmy znacznie przyspieszyć” – mówi Anna Waligórska-Dynowska, koordynatorka ds. dostępności. 

3 for.agencja reklamowa express 300x200 - Na zielonej łące z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

for. Agencja Reklamowa Express

„Przyjdźcie i spędźcie razem z nami wiosenny dzień na osiedlowym podwórku przy Klubie Jędruś (os. Centrum A, 6a).  Naszymi uśmiechami, dobrą zabawą, wzajemną życzliwością i wspólnie spędzonym czasem podczas warsztatów, zabaw i wielu aktywności, uczyńmy ten dzień bardziej dostępnym dla wszystkich. Bo przecież dostępność tworzymy razem! Do zobaczenia!” – zapraszają organizatorzy.

Realizowane przedsięwzięcie jest częścią projektu „Kultura bez barier”. Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Materiał prasowy

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top