Wyłonienie kolejnego laureata stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego

by admin
0 comment
agnieszka palka fot. grzegorz mart 2 300x200 - Wyłonienie kolejnego laureata stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego

Agnieszka Pałka fot. Grzegorz Mart

Co roku, w rocznicę urodzin Stanisława Wyspiańskiego, czyli 15 stycznia, Stowarzyszenie jego imienia będzie przyznawało stypendium dla młodych ludzi – uczniów i studentów. Stowarzyszenie tworzą doświadczeni menedżerowie, trenerzy, psychologowie biznesu, badacze trendów, eksperci ds. ekonomii, ochrony środowiska, lekarze. Młodzi ludzi otrzymują gratyfikację pieniężną w wysokości 12 000 zł oraz wsparcie mentoringowe ekspertów tworzących kapitułę Stowarzyszenia. W ostatnim naborze było 154 zgłoszenia, członkowie kapituły wybrali 10 finalistów, spośród których zostanie wyłoniony laureat.

O stypendium mogą się ubiegać osoby w wieku 18-26 lat, które myślą w sposób oryginalny i rozwijają swoje pasje. W tym roku wśród dziesiątki finalistów znalazło się siedmiu studentów i trójka uczniów szkół średnich. Są to studenci: architektury, biologii, medycyny, badań nad sztuczną inteligencją, wzornictwa, student szkoły filmowej oraz wyróżniający się uczniowie szkół średnich. We środę 15 stycznia 2020 roku o godzinie 19:00, tuż przed spektaklem „Kariera Arturo Ui” na dużej scenie Teatru im. J. Słowackiego, zostanie ogłoszony tegoroczny laureat. Otrzyma przekaz pieniężny oraz wsparcie mentorskie. Na takie wsparcie może liczyć cała dziesiątka finalistów, składają się na nie spotkania z mentorami trwające przez cały rok.

Laureatką pierwszej edycji stypendium im. S. Wyspiańskiego została w ubiegłym roku Agnieszka Pałka, założycielka startupu GetDressed i fundacji Science Entrepreneurship Experience Daily, uczennica Technikum Łączności w Krakowie. Agnieszka środki finansowe ze stypendium wykorzystała na kursy biznesowe i na certyfikowany test językowy. Jako, że laureatka aplikuje na topowe amerykańskie uczelnie, poprosiła także członków Stowarzyszenia o napisanie listu referencyjnego dla niej, brała też udział w całorocznym mentoringu.

Więcej informacji o Stowarzyszeniu oraz o przyznawanym przez nie stypendium znajduje się na https://stypendiumwyspianskiego.pl/

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej