Wielospecjalistyczna opieka medyczna w podkrakowskim Zabierzowie

W lipcu minie rok od powstania Centrum Medycznego SafiMed w podkrakowskim Zabierzowie. Miejsce powstało z chęci stworzenia placówki medycznej świadczącej nowoczesne, skoordynowane usługi, dającej Pacjentowi możliwość uzyskania kompleksowej opieki diagnostyczno-leczniczej. Założycielem CM SafiMed jest dr n. med. Maciej Kowalewski, specjalista chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej, zawodowo od ponad 12 lat związany z gminą Zabierzów.

Od samego początku Centrum budowane jest przez zespół specjalistów oparty na modelu współpracy terapeutyczno-diagnostycznej, pozwalający na świadczenie wzajemnie uzupełniających się usług wielospecjalistycznych. Nacisk stawiany jest tutaj na jasny, przejrzysty i przyjazny Pacjentowi proces leczenia, pozwalający na wyjście poza ramy konsultacji specjalistycznych.

Odpowiedź na złożone potrzeby

dr n. med. maciej kowalewski cm safimed z zabierzowa 200x300 - Wielospecjalistyczna opieka medyczna w podkrakowskim Zabierzowie
fot. www.storymakers.pl

W dzisiejszych czasach problemy zdrowotne społeczeństwa rzadko sprowadzają się do choroby jednego układu lub narządu. Często są zbiorem wielu różnych problemów wychodzących poza zakres działalności konkretnego specjalisty. – Umożliwienie Pacjentowi wielokierunkowej diagnostyki, polegającej na sprawnej wymianie informacji pomiędzy naszymi specjalistami od początku było priorytetem SafiMedu – tłumaczy dr n. med. Maciej Kowalewski. – Powyższy cel realizujemy poprzez ścisłą współpracę uzupełniających się specjalności medycznych i łatwą ścieżkę diagnostyczną, pozwalającą Pacjentowi uzyskać kompletne informacje diagnostyczne – deklaruje założyciel Centrum.

Medycyna oparta na faktach

Zespół specjalistów CM SafiMed złożony jest z osób kierujących się w pierwszej kolejności dobrem Pacjenta, lecz również zasadami EBM (Evidence Based Medicine, czyli medycyny opartej na faktach). Jest to metoda podejmowania decyzji leczniczych w oparciu o rzetelne dane naukowe oparte na obiektywnych badaniach – pozwala na połączenie doświadczenia lekarza z wiedzą zdobytą w wieloośrodkowych, standaryzowanych badaniach, celem zapewnienia jak najwyższej jakości świadczeń medycznych.

cm safimed 2 300x200 - Wielospecjalistyczna opieka medyczna w podkrakowskim Zabierzowie
fot. Piotr Szałański www.storymakers.pl

Obecnie obsługę medyczną w CM SafiMed zapewnia trzynaście osób, w tym lekarze różnych specjalizacji (m.in. chirurgii, endokrynologii, kardiologii, pulmonologii czy ginekologii), jak i fizjoterapeuci (w tym fizjoterapeutka uroginekologiczna). Jednocześnie klinika pozostaje otwarta na nowych specjalistów, którzy regularnie dołączają do pracującego tu zespołu.

– Przez cały czas rozmawiamy z nowymi osobami, dzięki którym oferta naszych usług może stale się poszerzać – zapewnia założyciel kliniki. – Odpowiadamy w ten sposób na realne potrzeby Pacjentów, których problemy pozostają dla nas zawsze wartością nadrzędną.

Patronat medialny

Prezentacja 81. Tour de Pologne już 17 lipca w TVP Sport!

Tylko kilka dni pozostało do oficjalnej prezentacji Tour de Pologne....

Edukacja żywieniowa kobiet w ciąży i po porodzie

Udział w realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków miasta...

Wystawa pt: “Wałek ART”

To zbiór prac tematycznie różnych z pracowni Doroty Wałek,...

Wielki Festyn Franciszkański w Wieliczce. Niedziela 23 czerwca 2024

Już w najbliższą niedziele 23 czerwca 2024 r. od...

Wojownicy Maryi Kraków zapraszają wszystkich mężczyzn!

Kim są Wojownicy Maryi? Poznajmy się bliżej! Wojownicy Maryi to...

Czytaj również

Popularne kategorie