Connect with us
zbiorka fot nowe czyzyny krakow3 - W CH Nowe Czyżyny ruszyła zbiórka dla uchodźców z Ukrainy. Potrzeba wielu rzeczy

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

W CH Nowe Czyżyny ruszyła zbiórka dla uchodźców z Ukrainy. Potrzeba wielu rzeczy

zbiorka fot nowe czyzyny krakow3 150x150 - W CH Nowe Czyżyny ruszyła zbiórka dla uchodźców z Ukrainy. Potrzeba wielu rzeczy

W Polsce, ale także w samym Krakowie, przybywa uchodźców wojennych. Każdego dnia granicę z Polską przekracza blisko 100 tys. osób. Jak informuje Polska Straż Graniczna, od początku konfliktu schronienie w Polsce znalazło już ponad 600 tys. Ukraińców, w tym głównie kobiet z dziećmi.

Wraz z liczbą osób szukających schronienia przed konfliktem, rośnie także liczba potrzeb. W samym tylko Krakowie działa już kilkadziesiąt punktów zbiórkowych. Kolejny ruszył w centrum handlowym Nowe Czyżyny. Działa on we współpracy z Fundacją Embrace.

– Razem z tysiącami krakowian włączamy się w akcję niesienia pomocy. Aż do 31 marca działać będzie u nas specjalny punkt, w którym zbierane będą najpotrzebniejsze rzeczy. Wszystko pod hasłem „Kobiety-kobietom” – informuje Anna Brzozowska, przedstawicielka CH Nowe Czyżyny w Krakowie.

– Zgromadzone dary trafią do rodzin z dziećmi, które znalazły schronienie w Krakowie, a także w innych miastach woj. małopolskiego. Potrzeby są dziś naprawdę ogromne i z każdym dniem pojawiają się nowe. Nie wykluczone więc, że zbiórkę będziemy przedłużać lub rozszerzać – mówi Anna Brzozowska.

Póki co centrum handlowe zbierać będzie 4 kategorie produktów. Do Nowych Czyżyn można przynosić m.in. niezbędne kosmetyki i środki czystości, w tym np. szampony, żele pod prysznic, mydła, proszki i płyny do prania, a także środki higieny osobistej.

Ponadto, prowadzona będzie zbiórka jedzenia dla niemowląt i dzieci, a także środków higieny i do pielęgnacji. Podarować będzie można m.in. kaszki, jedzenie dla dzieci w słoiczkach, mleka modyfikowane oraz słodycze. Bardzo potrzebne są także nawilżane chusteczki jednorazowe, pieluchy jednorazowe, zasypki, kremy i kremy na odparzenia dla niemowląt – informują organizatorzy.

Przynieść będzie można także żywność, z tym, że ta musi mieć długi termin przydatności. Są to m.in. konserwy, kasze, ryż, makarony, sosy, płatki śniadaniowe, herbaty, kawy, zupy instant. Zbierane będą także leki (nowe, w nienaruszonych opakowaniach), w tym zwłaszcza na odwodnienie i biegunkę, a także syropy oraz plastry i wszelkiego rodzaju opatrunki.

Akcję dodatkowo wspierały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 155 w Krakowie, które 3 marca, w więc w dniu startu zbiórki, rozdawał darczyńcom własnoręcznie zrobione kokardki.

– Tragedia, z jaką dziś mierzy się społeczeństwo Ukraińskie jest ogromna, tak samo jak skala ludzkich dramatów, o których słyszymy każdego dnia. Liczymy więc, że krakowianie, jak to zawsze mają w zwyczaju, odpowiedzą także na nasz apel. Dary może przynieść każdy. Zachęcamy także lokalne firmy do włączenia się w zbiórkę z Fundacją Embrace – mówi Anna Brzozowska.

Zbiórka wystartowała 3 marca i trwać będzie do końca miesiąca. Każdego dnia, z wyjątkiem niedziel wolnych od handlu, punkt czynny będzie w godz. od 11 do 19.

Continue Reading
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top