Uwierz a zbawisz siebie i swój dom.

by admin
0 comment

Ks. Andrzej Kamiński, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej, który przewodniczył dziś Mszy św. porannej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach modlił się o łaskę mocnej wiary. – Niech ona będzie żywa i mocna, a zaprowadzi nas do nieba. O tę łaskę wiary modlę się dziś w sposób szczególny dla wszystkich, którzy tworzą krakowską Caritas – powiedział na początku Eucharystii kapłan.

W homilii ks. Kamiński zauważył, że „koronavirus przyniósł wiele niepewności, strachu, cierpienia, łez, a nawet i śmierci, ale też można powiedzieć, że dzięki niemu dziś w tak wielu domach naszej Ojczyzny i nie tylko, zagości Chrystus Zwycięzca – Zmartwychwstały Pan Życia i Śmierci dzięki tej Eucharystii”. – Razem z Nim przychodzi, w tym uświęconym miejscu Święta Siostra Faustyna – Apostołka Bożego Miłosierdzia i przypomina nam, że Pan Jezus powiedział do niej: „Żądam od ciebie uczynków miłosierdzia, które mają wypływać z miłości ku Mnie. Miłosierdzie masz okazywać zawsze i wszędzie, nie możesz się od tego usunąć ani wymówić. Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy – czyn, drugi – słowo, trzeci – modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia” – mówił i dodawał, że Caritas w Archidiecezji Krakowskiej i w całej Ojczyźnie pragnie skutecznie realizować owe czyny miłosierdzia.

Kaznodzieja przypomniał scenę z dzisiejszej Liturgii Słowa, kiedy to Paweł i Sylas odpowiadają strażnikowi więzienia, który pytał ich co ma czynić, aby się zbawić: „Uwierz w Pana Jezusa a zbawisz siebie i swój dom”. – A Kościół Święty ciągle nam przypomina, że wiara jest naszym największym skarbem i za Świętym Janem od Krzyża, powtarza że wiara, to „Zaślubiny Boga z duszą”. Że to nie prawdy przyjęte rozumem, to nie akceptowanie jakiegoś stylu życia, to nie akces do jakiegoś Kościoła, który wyznaje wiarę w Boga. Wiara to coś nieskończenie więcej: to przylgnięcie do umiłowanej ISTOTY, która wypełnia całe nasze wnętrze. Wiara to taki rodzaj zakochania, które już nigdy nie przechodzi. To zaślubiny duszy z Bogiem – wyjaśniał.

Kończąc homilię ks. Kamiński powiedział: – Pan Bóg w tym trudnym czasie doświadczeń liczy na nas. Bądźmy tymi, którzy Go nie zawiodą. Żyjmy wiarą na co dzień pełniąc dzieła miłosierdzia bo kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. O tę wierność dla Was się modlę i z całego serca sobie i Wam jej życzę.

Małgorzata Pabis
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej