Connect with us
smord na poludniu krakowa - Smród na południu Krakowa? Mieszkańcy wystosowali petycję!.

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Smród na południu Krakowa? Mieszkańcy wystosowali petycję!.

Mieszkańcy południowych dzielnic Krakowa od lat zmagają się z uciążliwościami odorowymi, które nie zostały rozwiązane pomimo licznych apeli i obietnic lokalnych polityków i prezydentów miasta.

Wiele miejsc, takich jak Podgórze, Płaszów, Kabel, Bagry, Rybitwy, Wola Duchacka i Złocień, jest dotkniętych tym problemem1. Mieszkańcy zdecydowali się na złożenie petycji w celu przyciągnięcia uwagi prezydentów, organów ochrony środowiska i parlamentarzystów z regionu. Jeśli chcesz pomóc i zaangażować się w tę sprawę, możesz zgłosić smród na straż miejską pod numerem 986 lub napisać maila do WIOŚ na adres wiosinfo@krakow.wios.gov.pl1. Możesz również skontaktować się z Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 12 616-59-99 lub adresem e-mail czk@um.krakow.pl.

Niestety, tematyka uciążliwości zapachowej stanowi nierozwiązany od lat problem w polskim systemie prawnym. Obecnie brak jest jakichkolwiek wiążących aktów prawnych pozwalających na jednoznaczną ocenę czy występuje uciążliwość zapachowa, czy też nie.

Petycja Online

Autor: TomX

Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top