Rozważania adwentowe według “Dzienniczka” św. Siostry Faustyny – 1

rozwazania milosierdzie adwent - Rozważania adwentowe według "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny - 1
Read Time:1 Minute, 6 Second

O tym, jak dobrze przygotować się w adwencie do Świąt Bożego Narodzenia, powiedziała sama Matka Boża św. Siostrze Faustynie. Pod datą 29 listopada 1936 roku Apostołka Bożego Miłosierdzia zapisała takie słowa:
„Matka Boża pouczyła mnie, jak się przygotować mam do Święta Bożego Narodzenia. Widziałam Ją dziś bez Dzieciątka Jezus. Powiedziała mi: «Córko moja, staraj się o cichość i pokorę, aby Jezus, który ustawicznie mieszka w sercu twoim, mógł wypocząć.
Adoruj Go w sercu swoim, nie wychodź z wnętrza swego. Uproszę ci, córko Moja, łaskę tego rodzaju życia wewnętrznego, abyś nie opuszczając wnętrza swego, na zewnątrz spełniła wszelkie obowiązki swoje jeszcze z większą dokładnością. Ustawicznie przebywaj z Nim we własnym sercu, On ci będzie mocą; ze stworzeniami utrzymuj [kontakt] o tyle, o ile konieczność i obowiązek twój tego wymaga. Jesteś mieszkaniem miłym Bogu żywemu, w którym On ustawicznie z miłością i upodobaniem przebywa, a żywa obecność Boża, którą odczuwasz w sposób żywszy i wyraźny, utwierdzi cię, córko Moja, w tym, co ci powiedziałam. Staraj się do dnia Bożego Narodzenia tak postępować, a później On ci sam da poznać, w jaki sposób przestawać i jednoczyć się z Nim będziesz»”.
(„Dzienniczek”, nr 785)

W każdy czwartek Adwentu (2019 roku) na stronie internetowej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach (www.milosierdzie.pl) zamieszczane będą krótkie rozmyślania adwentowe. Przygotował je ks. Zbigniew Bielas, kustosz łagiewnickiego Sanktuarium.

thumbs up - Rozważania adwentowe według "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny - 1 0 thumbs down - Rozważania adwentowe według "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny - 1 0
happy - Rozważania adwentowe według "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny - 1
Happy
0 %
sad - Rozważania adwentowe według "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny - 1
Sad
0 %
excited - Rozważania adwentowe według "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny - 1
Excited
0 %
sleepy - Rozważania adwentowe według "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny - 1
Sleppy
0 %
angry - Rozważania adwentowe według "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny - 1
Angry
0 %
surprise - Rozważania adwentowe według "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny - 1
Surprise
0 %

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Sierpień 2020
Wrzesień 2020
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej