oKrakow.pl

Portal, Miasto Kraków Wydarzenia

Robopark – inwazja robotów w Krakowie

Już 9 sierpnia w Galerii Kazimierz w Krakowie odbędzie się Robopark – międzynarodowa wystawa robotów dla całej rodziny. Na wydarzeniu będzie można zobaczyć 70 robotów z całego świata, z którymi będzie można wejść w interakcję!

Wystawa Robopark odbyła się już w ponad 40 miastach, w której udział wzięło aż 1 011 456 dzieci. Teraz także mieszkańcy Małopolski mają szansę zobaczyć, jak zacierają się granice między rzeczywistością a wirtualnym światem. Na unikalnym wydarzeniu będzie można m.in. zobaczyć 70 robotów, z którymi będzie można porozmawiać, zagrać w grę, a nawet zatańczyć.

Eksponaty dostępne na wydarzeniu Robopark potrafią odzwierciedlić emocje i zachowania człowieka, swobodnie poruszać się w przestrzeni, jak również zaprosić zebranych gości na randkę. Wszyscy zainteresowani tym wydarzeniem będą mogli również poznać robo-dziewczynkę Kiki oraz porozmawiać z wysportowanym Matthew. Co godzinę na wystawie odbywać się będzie bezpłatna wycieczka, podczas której przewodnik w ciekawy i przystępny sposób opowie o robotach, ich wyjątkowych możliwościach i zastosowaniach w życiu codziennym.

Co więcej, program wystawy Robopark przewiduje także:

  • Tesla show, bitwa błyskawic z dynamiczną muzyką

  • 8 stref wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości

  • Wyścigi na dronach

  • Robo-artystów, robo-sportowców, a nawet robo-konferansjerów – roboty, które już konkurują z ludźmi w różnych zawodach

  • Robo-teatr, w którym roboty dynamicznie tańczą i wykonują akrobacje

  • Hologramy

  • Urządzenia do przesuwania przedmiotów za pomocą siły umysłu i wiele więcej!

Wystawa Robopark odbędzie w dniach od 9 sierpnia do 15 września w Galerii Kazimierz. Zachęcamy do zakupu biletów w promocyjnej cenie już teraz! Zniżki nawet do -40%. Bilety można kupić na stronie internetowej https://robo-park.pl/krakow/.