Ewa Błaszczyk w monodramie „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam” w piątek na Bulwar[t]cie

by admin
0 comment

To będzie wyjątkowy tydzień na Bulwar[t]cie Sztuki w Nowej Hucie! W piątkowy wieczór o godz. 19:00 na Dużej Scenie

laboratorium piesni fot. kamila chomicz 300x300 - Ewa Błaszczyk w monodramie „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam” w piątek na Bulwar[t]cie

Laboratorium pieśni fot. Kamila Chomicz

Teatru Łaźnia Nowa zobaczymy Ewę Błaszczyk, aktorkę, reżyserkę, która wcieli się w  Orianę Fallaci, wybitną dziennikarkę. Fallaci tłumaczyła, że pisze o wojnie, bo wojna odsłania w ludziach to, co autentyczne: ich piękno i brzydotę, tchórzostwo i odwagę. Wstęp na przedstawienie jest wolny, bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie teatru od 22 do 24 lipca w godz. 15:00–18:00. W środę 24 lipca na Bulwar[t]owej Scenie nad Zalewem Nowohuckim spotkanie z Wędrownym Teatrem Małe Mi, który zabierze nas w kosmos w spektaklu „KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI”, a w niedzielę po południu spotkanie warsztatowe z grupą improwizatorów z IMPRO KRK.

W cyklu filmowym Łukasz Maciejewski zaprezentuje kolejny polski film, tym razem będą to „Zwierzęta” Grega Zglińskiego, projekcję poprzedzi krótka prelekcja (czwartek, 25 lipca, o 20:30), a w niedzielny wieczór film Jasona Reitmana pt. „Tully” z fantastyczną Charlize Theron w roli głównej.

ksiezycowe opowiesci 300x262 - Ewa Błaszczyk w monodramie „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam” w piątek na Bulwar[t]cie

Księżycowe Opowieści

W sobotni wieczór kolejny, po występie Joanny Słowińskiej, koncert w ramach Święta Wandy. O 18:00 nad Zalewem wystąpi trójmiejski, kobiecy zespół Laboratorium Pieśni, który śpiewa i aranżuje tradycyjne polifoniczne pieśni z różnych stron świata.

Natomiast stały gość Bulwar[t]u, Capella Cracoviensis, we wtorek 23 lipca poprowadzi warsztaty śpiewu, w środę w ramach cyklu „Matinée” zaprosi nas na spotkanie ze „Śpiewnikiem domowym” Moniuszki, a w niedzielę 28 lipca – na koncert z cyklu „Na ramionach gigantów”. Tym razem usłyszmy Kwartet nr 5 op. 92 Dymitra Szostakowicza i Kwintet G-dur op. 111 Johannesa Brahmsa. Wszystkie wydarzenia Capelli Cracoviensis, jak zawsze, w Teatrze Łaźnia Nowa.

Dodatkowo kreatywne warsztaty rodzinne pt. „Cuda z papieru”  w piątek 26 lipca, poprowadzi je Alla Maslovskaya, reżyserka, mistrzyni teatru cieni, tematem tych zajęć będą lalki, w piątek potańcówka w rytmach salsy, a w niedzielę poranna joga. Zapraszamy!

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej