Ewa Błaszczyk w monodramie „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam” w piątek na Bulwar[t]cie

Ewa Błaszczyk w monodramie „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam” w piątek na Bulwar[t]cie

To będzie wyjątkowy tydzień na Bulwar[t]cie Sztuki w Nowej Hucie! W piątkowy wieczór o godz. 19:00 na Dużej Scenie

Laboratorium pieśni fot. Kamila Chomicz
Laboratorium pieśni fot. Kamila Chomicz

Teatru Łaźnia Nowa zobaczymy Ewę Błaszczyk, aktorkę, reżyserkę, która wcieli się w  Orianę Fallaci, wybitną dziennikarkę. Fallaci tłumaczyła, że pisze o wojnie, bo wojna odsłania w ludziach to, co autentyczne: ich piękno i brzydotę, tchórzostwo i odwagę. Wstęp na przedstawienie jest wolny, bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie teatru od 22 do 24 lipca w godz. 15:00–18:00. W środę 24 lipca na Bulwar[t]owej Scenie nad Zalewem Nowohuckim spotkanie z Wędrownym Teatrem Małe Mi, który zabierze nas w kosmos w spektaklu „KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI”, a w niedzielę po południu spotkanie warsztatowe z grupą improwizatorów z IMPRO KRK.

W cyklu filmowym Łukasz Maciejewski zaprezentuje kolejny polski film, tym razem będą to „Zwierzęta” Grega Zglińskiego, projekcję poprzedzi krótka prelekcja (czwartek, 25 lipca, o 20:30), a w niedzielny wieczór film Jasona Reitmana pt. „Tully” z fantastyczną Charlize Theron w roli głównej.

Księżycowe Opowieści
Księżycowe Opowieści

W sobotni wieczór kolejny, po występie Joanny Słowińskiej, koncert w ramach Święta Wandy. O 18:00 nad Zalewem wystąpi trójmiejski, kobiecy zespół Laboratorium Pieśni, który śpiewa i aranżuje tradycyjne polifoniczne pieśni z różnych stron świata.

Natomiast stały gość Bulwar[t]u, Capella Cracoviensis, we wtorek 23 lipca poprowadzi warsztaty śpiewu, w środę w ramach cyklu „Matinée” zaprosi nas na spotkanie ze „Śpiewnikiem domowym” Moniuszki, a w niedzielę 28 lipca – na koncert z cyklu „Na ramionach gigantów”. Tym razem usłyszmy Kwartet nr 5 op. 92 Dymitra Szostakowicza i Kwintet G-dur op. 111 Johannesa Brahmsa. Wszystkie wydarzenia Capelli Cracoviensis, jak zawsze, w Teatrze Łaźnia Nowa.

Dodatkowo kreatywne warsztaty rodzinne pt. „Cuda z papieru”  w piątek 26 lipca, poprowadzi je Alla Maslovskaya, reżyserka, mistrzyni teatru cieni, tematem tych zajęć będą lalki, w piątek potańcówka w rytmach salsy, a w niedzielę poranna joga. Zapraszamy!

admin