Connect with us
CHUPACABRAS

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Radio Odzew i Klub Buda prezentują nowe, cykliczne wydarzenie: ODZEWISKO – muzyczna scena radia ODZEW!

odzewisko plakat 212x300 - Radio Odzew i Klub Buda prezentują nowe, cykliczne wydarzenie: ODZEWISKO - muzyczna scena radia ODZEW!Już 6 października rusza pierwsza edycja wydarzenia “ODZEWISKO”, organizowanego przez Radio Odzew i Klub Buda. To cykliczne wydarzenia muzyczne, w których wystąpią utalentowane zespoły i artyści, aby dostarczyć publiczności niecodziennej dawki niekomercyjnego brzmienia!

ODZEWISKO #1 – Chupacabras i Pętla na scenie!

Pierwsza edycja ODZEWISKA rozpocznie się już 6 października 2023 roku o godzinie 19:30 w klubie Buda, mieszczącym się przy ul. Czapskich 2 w Krakowie. Na premierowym wydarzeniu zagrają dwa krakowskie zespoły: Chupacabras i Pętla.

 

CHUPACABRAS

Krakowski zespół, którego skład tworzą muzycy niezależnej sceny rockowej, wywodzący się z takich grup jak ID, BANDOG, DE PRESS, PRL

W 2004 r. zespół dostał wyróżnienie na Festiwalu Rockowym w Węgorzewie.

W 2007 r. grupa wystąpiła na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

Grupa grała koncerty m.in. z takimi legendami, jak Brygada Kryzys, Dezerter, Deuter, Świetliki, UK Subs i Vibrators czy The Toasters. Pod koniec 2007 r. zespół pokazał się również zagranicznej publiczności na koncertach w Belgii i we Francji, co zaowocowało pojawieniem się piosenek Chupacabras na antenach francuskich rozgłośni radiowych (m.in. Konstroy/ Paryż, 442 eme Rue/Sens, Radio Campus 3/Troyes, Rockenfolie/La Roche Sur Foron).W 2006 r. nakładem wydawnictwa Mystic Production ukazał się debiutancki album zespołu pt. „Chupacabras”.

 

Skład zespołu:

Pazur – wokal

Łańcuch – gitara

Filler – gitara

Dzida – bass

Mitts – perkusja

 

Zespół „Pętla” powstał w 2010 roku w Krakowie. Twórczość grupy charakteryzuje refleksyjny, mroczny klimat. W warstwie muzycznej formacja stawia zarówno na oszczędne, akustyczne aranżacje jak i na postpunkową energię i surowe gitarowe brzmienie. Teksty „Pętli” nawiązują do zjawisk kulturowych bądź opowiadają osobiste historie. Zespół na swoim koncie posiada albumy „solve”, „coagula”, ep „brat naszego boga”, „XV”, koncertowy album „live” oraz akustyczny album „krocionogi”.

 

Skład zespołu:

Bernard Gromek – wokal

Maciej Wilk – gitara

Piotr Śliwiński – gitara

Sławomir Cywicki – klawisze

Piotr Stańczuk – Bass

Łukasz Micuda – perkusja, sample

 

ODZEWISKO, które czasem może być też ODZEWSIKIEM, bo nie jest ono jeszcze formą doskonałą, to nie tylko okazja do poznania zespołów, których na próżno by nasłuchiwać w popularnych rozgłośniach, bo dobór muzyki powierzony został uczulonym na komercyjną popkulturę redaktorom radia ODZEW, ale też możliwość doświadczenia muzyki na żywo w niepowtarzalnej atmosferze klubu Buda.

 

Jeśli szukacie nowych brzmień, czy też już je znacie, ale chcecie więcej kierujcie się na ODZEWISKO – …….!

Bilety można rezerwować mailowo i zakupić w dniu koncertu na miejscu.

Startujemy 6 października z Chupacabrasami i Pętlą, z którymi zamierzamy przedpremierowo urządzić niezapomnianą stypę upadającego systemu!

 

Organizatorzy:

Radio Odzew – dużo grania, mało gadania, ale przede wszystkim wolność słowa. Radio Odzew powstało z pasji łączenia muzyki z abstrakcyjnym humorem. Ponieważ zewsząd jesteśmy zalewani pesymistycznymi newsami, radio Odzew jest przestrzenią pozytywną, zwariowaną, mocno nieprzewidywalną, a nawet – nieco szaloną. Co ważniejsze, przestrzenią, w której każdy ma  możliwość wypowiedzenia tego, o czym myśli i co czuje.

www.odzew.fm

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

kwiecień 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top