Projekt Fotograficzno-Społeczny “Zobacz Więcej”, Kraków, 14 maja 2023, g. 11

fot 800x500 - Projekt Fotograficzno-Społeczny "Zobacz Więcej", Kraków, 14 maja 2023, g. 11

Projekt „Zobacz Więcej” to projekt artystyczny ale też uwrażliwiający społecznie na problem osób chorych przewlekle, znajdujących się w kryzysie zdrowia (także psychicznego), czy z niepełnosprawnościami oraz temat ich funkcjonowania w społeczeństwie i obecności w sferze publicznej, a także w każdym innym obszarze życia. 

Akcja ma z jednej strony pokazać, że choroba nie definiuje człowieka i że poza nią, istnieje on na wielu innych płaszczyznach. Ma też zwrócić uwagę na to, że są wśród nas osoby, które widzimy na co dzień, ale często nie zdajemy sobie sprawy z problemów, z którymi się muszą borykać.

Opis autorki zdjęć:

Co pokazuje ten projekt?

Człowieka…
Jego rany i problemy, których nie widać gołym okiem…
Projekt ma na celu zmianę sposobu patrzenia na człowieka… Nie przez pryzmat choroby, a jego człowieczeństwa. Znakiem rozpoznawczym akcji są białe koszule.

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu na Facebooku

Autorką zdjęć oraz pomysłodawczynią projektu i formuły jest Magda Rdest – Nowak – fotografka ze Skierniewic. Projekt ma natomiast charakter ogólnopolski. Obecnie pracujemy nad II edycją, która odbędzie się w 12 miastach Polski. Zarejestrowano także Fundację „Zobacz Więcej”, KRS 0001019097. 

I edycja została zorganizowana w roku 2022 w kilkunastu miastach. W wielu miastach miały miejsce wydarzenia towarzyszące, promujące projekt, które wspierały samorządy, instytucje publiczne i władze miast.

W Krakowie zdjęcia planowane są na 14 maja 2023 (niedziela) o godzinie 11 na Bulwarach Wiślanych.

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!