Connect with us
fot - Projekt Fotograficzno-Społeczny "Zobacz Więcej", Kraków, 14 maja 2023, g. 11

Kraków Pisze

Projekt Fotograficzno-Społeczny “Zobacz Więcej”, Kraków, 14 maja 2023, g. 11

Projekt „Zobacz Więcej” to projekt artystyczny ale też uwrażliwiający społecznie na problem osób chorych przewlekle, znajdujących się w kryzysie zdrowia (także psychicznego), czy z niepełnosprawnościami oraz temat ich funkcjonowania w społeczeństwie i obecności w sferze publicznej, a także w każdym innym obszarze życia. 

Akcja ma z jednej strony pokazać, że choroba nie definiuje człowieka i że poza nią, istnieje on na wielu innych płaszczyznach. Ma też zwrócić uwagę na to, że są wśród nas osoby, które widzimy na co dzień, ale często nie zdajemy sobie sprawy z problemów, z którymi się muszą borykać.

Opis autorki zdjęć:

Co pokazuje ten projekt?

Człowieka…
Jego rany i problemy, których nie widać gołym okiem…
Projekt ma na celu zmianę sposobu patrzenia na człowieka… Nie przez pryzmat choroby, a jego człowieczeństwa. Znakiem rozpoznawczym akcji są białe koszule.

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu na Facebooku

Autorką zdjęć oraz pomysłodawczynią projektu i formuły jest Magda Rdest – Nowak – fotografka ze Skierniewic. Projekt ma natomiast charakter ogólnopolski. Obecnie pracujemy nad II edycją, która odbędzie się w 12 miastach Polski. Zarejestrowano także Fundację „Zobacz Więcej”, KRS 0001019097. 

I edycja została zorganizowana w roku 2022 w kilkunastu miastach. W wielu miastach miały miejsce wydarzenia towarzyszące, promujące projekt, które wspierały samorządy, instytucje publiczne i władze miast.

W Krakowie zdjęcia planowane są na 14 maja 2023 (niedziela) o godzinie 11 na Bulwarach Wiślanych.

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top