Polska pedałuje i pomaga Ukrainie razem z Intellias

Intellias, globalna firma usługowa IT z biurami w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu, uruchamia drugi doroczny projekt Ecomobility Summer 2.0, którego celem jest promowanie zrównoważonej mobilności w miastach. W tym roku Ekomobilne Lato znacznie poszerza swoje granice. Możesz łączyć się z różnymi aktywnościami i wspierać zdrowy styl życia i kulturę ekomobilną offline w Krakowie lub online z każdego zakątka Polski. W programie udział w festiwalu Art-Picnic, pokaz filmów tematycznych, możliwość bezpłatnego sprawdzenia roweru na stacji technicznej Intellias w Krakowie i wiele więcej.

750x450 pl 300x180 - Polska pedałuje i pomaga Ukrainie razem z IntelliasIntellias, globalny dostawca usług IT z biurami w Polsce, Chorwacji, Ukrainie, Bułgarii, Hiszpanii i Portugalii, od kilku lat z rzędu szerzy ideę ekomobilności, zachęcając społeczeństwo do korzystania z aut elektrycznych i rowerów. Jedną z corocznych inicjatyw firmy jest Ekomobilne Lato, cykl działań mających na celu popularyzację ekomobilności i rozwój zrównoważonych miast. W tym roku działania projektu będą odbywać się zarówno offline w Krakowie i Lwowie, jak i online, co daje możliwość przyłączenia się do inicjatywy rowerzystom i tym, którzy dopiero chcą z różnych krajów Europy.

Oprócz wspierania własnego zdrowia i środowiska, wszyscy uczestnicy projektu będą mogli wesprzeć armię ukraińską, która dzielnie broni Ukrainy i całego cywilizowanego świata. Ponieważ w centrum wszystkich działań Ecomobility Summer 2.0 jest zbiórka środków na rowery elektryczne dla Sił Zbrojnych. Ten ekologiczny transport jest niezbędny dla ukraińskich obrońców do wykonywania ważnych zadań na froncie i pozostawania niezauważonym.

Każdy może przekazać darowiznę na cele charytatywne, korzystając z tego linku lub dołączając do Ecomobility Challenge. Jego istotą jest pedałowanie lub przejście 20 000 kilometrów z zespołem podobnie myślących ludzi z różnych krajów europejskich, którzy wcześniej dołączyli do klubu Intellias w aplikacji Strava. Gdy tylko cel zostanie osiągnięty, Intellias przekaże ukraińskiej armii 3 dodatkowe e-rowery.

„W Intellias staramy się budować synergiczną społeczność, w której każdy bierze odpowiedzialność za siebie, społeczeństwo i planetę jako całość. Zawsze przywiązywaliśmy dużą wagę do rozwoju zrównoważonej mobilności, ponieważ chcemy, aby nasze miasta były w przyszłości czyste i ekologiczne. W tym roku nadal popularyzujemy kolarstwo, ale chcemy też pomóc Siłom Zbrojnym Ukrainy, które chronią nasz kraj. Jak pokazuje praktyka, ciche rowery elektryczne przydają się nie tylko w miejskich korkach, ale także na linii frontu. Dlatego zapraszamy Cię do przyłączenia się do naszych inicjatyw, dbania o siebie i swoje miasta, a także oddawania rowerów elektrycznych dla Sił Zbrojnych”, – przekonuje Vitalii Sadler, dyrektor generalny i współzałożyciel Intellias.

Oprócz Ecomobility Challenge, program projektu Ecomobility Summer 2.0. obejmuje różnorodne działania mające na celu wzmocnienie zdrowia fizycznego i psychicznego, przywrócenie więzi społecznych i rozwój zrównoważonej mobilności. Wśród nich jest cykl wydarzeń offline w ramach festiwalu Art-Picnic w Krakowie. Już 20 sierpnia Intellias zaprasza wszystkich, którzy chcą rozpocząć dzień od zadbania o siebie podczas zajęć jogi dla rowerzystów, a po południu – posłuchać o zasadach ruchu drogowego dla rowerzystów w Polsce, popularnych trasach i cechach jeżdżenia po Krakowie. A na zakończenie dnia proponują obejrzenie krótkich filmów o mobilności w miastach. Dodatkowo w dniach 20-21 sierpnia wszyscy zainteresowani będą mogli bezpłatnie sprawdzić swój rower na stacji technicznej Intellias, a także otrzymać tymczasowy tatuaż za przekazanie rowerów elektrycznych dla Sił Zbrojnych. Szczegóły i rejestracja – pod linkiem.

Z pełną listą działań, które odbędą się w ramach inicjatywy Ecomobility Summer 2.0 można zapoznać się na stronie głównej projektu.

W 2021 roku w działaniach tematycznych projektu Ekomobilne Lato wzięło udział około 400 specjalistów Intellias – pokazy filmów, wykłady edukacyjne, wycieczki rowerowe itp. A 5 ambasadorów projektu z 5 miast Ukrainy przez całe lato używało rowerów jako głównego środka transportu.

Intellias planuje dalszy rozwój zrównoważonej mobilności w miastach. Tym samym przyczyniamy się do osiągnięcia Globalnego Celu nr 11 ONZ „Zrównoważony rozwój miast i społeczności”.

***********************

O Intellias

Intellias to jedna z największych ukraińskich firm informatycznych, zrzeszająca 2600 specjalistów. Centra rozwoju firmy znajdują się w Polsce, Ukrainie, Chorwacji, Bułgarii, Hiszpanii, Portugalii, Kolumbii i Indiach. Intellias jest również reprezentowany w Niemczech, USA i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Firma tworzy kompleksowe oprogramowanie i świadczy profesjonalne usługi, specjalizując się w branży motoryzacyjnej, systemach nawigacyjnych, technologiach finansowych i telekomunikacyjnych. Z produktów technologicznych opracowanych przez inżynierów Intellias korzysta ponad 2 miliardy ludzi. Od wielu lat Intellias jest jednym z najlepszych pracodawców IT według DOU – największej społeczności IT na Ukrainie. W 2020 i 2021 roku firma otrzymała ten sam tytuł od Forbesa i EY Ukraine. Intellias dwukrotnie zdobył tytuł „Pracodawcy Roku w Kolarstwie”.

Patronat medialny

Prezentacja 81. Tour de Pologne już 17 lipca w TVP Sport!

Tylko kilka dni pozostało do oficjalnej prezentacji Tour de Pologne....

Edukacja żywieniowa kobiet w ciąży i po porodzie

Udział w realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków miasta...

Wystawa pt: “Wałek ART”

To zbiór prac tematycznie różnych z pracowni Doroty Wałek,...

Wielki Festyn Franciszkański w Wieliczce. Niedziela 23 czerwca 2024

Już w najbliższą niedziele 23 czerwca 2024 r. od...

Wojownicy Maryi Kraków zapraszają wszystkich mężczyzn!

Kim są Wojownicy Maryi? Poznajmy się bliżej! Wojownicy Maryi to...

Czytaj również

Popularne kategorie