Podpisanie porozumienia pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie i Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień

by admin
0 comment

Dzisiaj 2 października 2019 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zostało podpisane „Porozumienie o współpracy pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztofem Pobutą, a Dyrektorem Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie mgr Adamem Chrapisińskim”. W wydarzeniu uczestniczyli również Zastępca Dyrektora Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie Pani Marta Rzadkowska, Naczelnicy Wydziału Prewencji KWP w Krakowie mł. insp. dr Krzysztof Dymura oraz podinsp. Paweł Godyń, a także policjant koordynujący zagadnienie w Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie asp. szt. Robert Bretner.

Podpisanie porozumienia jest owocem wieloletniej współpracy w zakresie działań szeroko pojętej profilaktyki uzależnień takich jak prowadzenie szkoleń warsztatowych i wykładów mające na celu przeciwdziałanie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży oraz rodziców. W ramach współpracy małopolska Policja wzięła udział w wielu działaniach takich jak, edukacyjne programy telewizyjne, cykle radiowe,  kampanie społeczne czy organizacja konferencji dotyczących profilaktyki i terapii uzależnień dla grup zawodowych: psychologów, psychoterapeutów, lekarzy, rodziców, nauczycieli, kuratorów sądowych, pracowników socjalnych na terenie województwa małopolskiego.

Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie jest członkiem i znaczącym głosem powołanej oraz działającej od 2010 roku „Międzyinstytucjonalnej Platformy ds. przeciwdziałania narkomanii na terenie województwa małopolskiego” oraz „ Małopolskiej Rady ds. Przeciwdziałania Narkomanii”. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie oraz Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie były głosem doradczym w trakcie przygotowywania programu dla Małopolskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2014 – 2020, Małopolskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na lata 2014 – 2020.

8 listopada 2019 roku w Sali obrad Urzędu Miasta Krakowa odbędzie się kolejna konferencja w tematyce związanej z uzależnieniami zorganizowana dla służb mundurowych oraz innych podmiotów.

Źródło: Małopolska Policja

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej