Connect with us
dworekbialopradnicki - Noworoczne aktywności w Dworku Białoprądnickim

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Noworoczne aktywności w Dworku Białoprądnickim

W nowym roku w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki przygotowaliśmy nie lada niespodzianki! Zacznijmy od muzycznych uniesień. W styczniu usłyszycie aż dwa koncerty noworoczne – pierwszy z nich odbędzie się już w sobotę 13 stycznia o 19:00, a na scenie zobaczymy Młodzieżową Orkiestrę Kameralną Fresco Sonare pod dyrekcją i batutą prof. dr hab. Moniki Bachowskiej. Udział w wydarzeniu weźmie także Mariusz Pędziałek –  polski oboista, autor muzyki teatralnej i filmowej, koncertmistrz instrumentów dętych w orkiestrze Filharmonii Krakowskiej oraz członek zespołu Grzegorza Turnaua. W poniedziałek 29 stycznia usłyszycie z kolei najpiękniejsze utwory operetkowe, musicalowe oraz pieśni XX-lecia międzywojennego w ramach obchodów 20-lecia istnienia w Dworku Białoprądnickim cyklu koncertów pt. “Spotkania z operą i nie tylko…”, które od lat prowadzi Jan Migała.  Bilety dostępne są na stronie Ekobilet.

Również w połowie miesiąca serdecznie zapraszamy na koncert zespołu sumi e., laureata ubiegłorocznej Odkrywki, czyli przeglądu muzycznego skierowanego do zespołów z Krakowa i okolic, które nie wydały jeszcze długogrającego albumu. Sumi e. to duet instrumentalno-wokalny założony w 2023 roku przez Małgorzatę Buracką i Krzysztofa Kowalczyka – wykonuje muzykę w nurcie lo-fi, neofolku, którą cechuje minimalizm. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

W styczniu należy pamiętać też o chwili oddechu i czasie dla siebie. W uzyskaniu równowagi z pewnością pomoże udział w bezpłatnym spotkaniu z Andreą Bnin Bnińską w ramach cyklu Zdrowie holistyczne. Fani literatury mogą z kolei liczyć na emocje podczas dwóch wieczorów w ramach Salonu Artystycznego Beaty Anny Symołon, w których udział weźmie Edyta Maria Bożydar, autorka książki „365 dni, by być szczęśliwą” oraz poeta  Leszek Lisiecki.

Wisienką na torcie są dwa bardzo interesujące wydarzenia. Gościem styczniowego spotkania podróżniczego w Dworku będzie Witold Palak, wyjątkowy motocyklista, który dociera tam, gdzie jeszcze nikt nie dotarł – w niedostępne dla obcokrajowców bazy wojskowe, wioski pośrodku górskich pustkowi, trudno osiągalne przełęcze czy tereny zamieszkałe przez mało znane plemiona. Witold Palak nie tylko pokonuje motocyklem trudne drogi, przeważnie te daleko od głównych szos, ale prowadzi kulturową eksplorację, które owocem są jego podróżnicze książki. 6 stycznia zaprezentuje on prelekcję o nazwie „Z himalajskich przełęczy na sumatrzańskie wulkany”. Końcem miesiąca, 25 stycznia, w przestrzeniach budynku przy ul. Papierniczej zagości z kolei Anna Weber. Podczas spotkania influencerka, autorka poradnika „Rok wychowania przez sztukę czyli jak żyć kreatywnie” i dusza firmy Pomelody opowie nieco o rozwijaniu i pielęgnowaniu postawy twórczej, wrażliwości i zachwytu, odpowie też na pytania odbiorców.

Wejdźcie w nowy rok z Dworkiem Białoprądnickim!

 

Bilety na wydarzenia dostępne są w kasie Dworku Białoprądnickiego oraz za pośrednictwem strony Ekobilet: https://ekobilet.pl/centrum-kultury-dworek-bialopradnicki.

 

Szczegóły wydarzeń:

https://www.facebook.com/dworek.bialopradnicki

https://dworek.eu/

Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top