Neon “Księgarnia” wrócił do Krakowa!

by admin
0 comment

Dzięki współpracy Muzeum Neonów w Warszawie oraz Muzeum Krakowa cenny neon „Księgarnia” trafił do Muzeum Podgórza! Jest on jednym z ostatnich przykładów oryginalnych neonów, jakie neon ksiegarnia podgorze krakow 300x200 - Neon "Księgarnia" wrócił do Krakowa!można było oglądać w Podgórzu.  Księgarnia przy ul. Kalwaryjskiej 6 i zdobiący ją świetlny szyld pojawia się we wspomnieniach podgórzan od lat 70. XX w. Był znanym i rozpoznawanym symbolem tej okolicy, który na trwałe wpisał się w dziedzictwo Podgórza.
Po likwidacji księgarni, neon trafił do Muzeum Neonów w Warszawie, które zdecydowało się przekazać go do Muzeum Podgórza, oddziału Muzeum Krakowa. W dniu 20 sierpnia br. został on przywieziony z Warszawy do Krakowa. Do czasu przeprowadzenia konserwacji, poszczególne litery neonu będą zabezpieczone w Muzeum Podgórza. O dokładnym miejscu, gdzie neon będzie można oglądać poinformujemy po zakończeniu działań konserwatorskich.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej