27 sierpnia TEATR przejmuje kontrolę nad Rynkiem Podgórskim. A to dopiero początek!

by admin
0 comment

Już we wrześniu rozpoczną się prace rewitalizacyjne, mające na celu zagospodarowanie na potrzeby nowej siedziby Teatru KTO budynku kinoteatruteatr kro rynek podgorski 300x215 - 27 sierpnia TEATR przejmuje kontrolę nad Rynkiem Podgórskim. A to dopiero początek! „Wrzos” przy ulicy Zamoyskiego. Zanim jednak to nastąpi zobaczymy nowych gospodarzy obiektu w terenie!

W ramach nowego cyklu inicjatyw artystycznych Teatr KTO i Przyjaciele opanują przestrzeń Podgórza, aby zabrać widzów w świat romskiej tułaczki, ucieczki i szukania swojego miejsca na świecie w spektaklu DROM, który wybrzmi na miejskich ulicach dźwiękami cygańskiej muzyki z różnych czasów i stron globu.

Zostaniemy też zaproszeni do obserwacji nas samych odbitych w zwierciadle pędu, mechanicznych zachowań tłumu i korporacyjnego wyścigu w oklaskiwanym na całym świecie spektaklu „Peregrinus”.

Przedstawienie „Ławka” w absurdalnych sytuacjach pokaże ludzkie gry, które od niewygodnych relacji dwójki bohaterów doprowadzą nas do zaskakującego finału. Zobaczymy co może kryć się w pozornie błahych gestach, mimice czy spojrzeniach za sprawą duetu Justyny Wójcik i Agnieszki Kuczmowskiej, które w taneczno-ruchowym spektaklu opowiedzą o relacjach międzyludzkich.

Będziemy też uczestniczyć w opowieści o kochankach, których płomienne uczucia i namiętności w spektakularny sposób zobrazuje Teatr Ognia Mandragora. Teatr KTO jest jednak zachłanny!

Pod koniec roku będziemy się razem bawić na Podgórskiej Nocy Sylwestrowej, a w co jeszcze wciągną nas nowi rezydenci Starego Podgórza? Czas pokaże!

Autor tekstu: Georgina Gryboś Rynek Podgórski, 27.08.2019 r. 17:00 “Drom-ścieżkami Romów”, Studio Teatru KTO, reż. Monika Kozłowska 18:00 “Ławka”, reż. Justyna Wójcik 19:00 “Peregrinus”, Teatr KTO, reż. Jerzy Zoń 20:00 “Kochankowie”, Teatr Ognia Mandragora WSTĘP WOLNY!

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej