27 sierpnia TEATR przejmuje kontrolę nad Rynkiem Podgórskim. A to dopiero początek!

27 sierpnia TEATR przejmuje kontrolę nad Rynkiem Podgórskim. A to dopiero początek!

Już we wrześniu rozpoczną się prace rewitalizacyjne, mające na celu zagospodarowanie na potrzeby nowej siedziby Teatru KTO budynku kinoteatruteatr kro rynek podgorski 300x215 - 27 sierpnia TEATR przejmuje kontrolę nad Rynkiem Podgórskim. A to dopiero początek! „Wrzos” przy ulicy Zamoyskiego. Zanim jednak to nastąpi zobaczymy nowych gospodarzy obiektu w terenie!

W ramach nowego cyklu inicjatyw artystycznych Teatr KTO i Przyjaciele opanują przestrzeń Podgórza, aby zabrać widzów w świat romskiej tułaczki, ucieczki i szukania swojego miejsca na świecie w spektaklu DROM, który wybrzmi na miejskich ulicach dźwiękami cygańskiej muzyki z różnych czasów i stron globu.

Zostaniemy też zaproszeni do obserwacji nas samych odbitych w zwierciadle pędu, mechanicznych zachowań tłumu i korporacyjnego wyścigu w oklaskiwanym na całym świecie spektaklu „Peregrinus”.

Przedstawienie „Ławka” w absurdalnych sytuacjach pokaże ludzkie gry, które od niewygodnych relacji dwójki bohaterów doprowadzą nas do zaskakującego finału. Zobaczymy co może kryć się w pozornie błahych gestach, mimice czy spojrzeniach za sprawą duetu Justyny Wójcik i Agnieszki Kuczmowskiej, które w taneczno-ruchowym spektaklu opowiedzą o relacjach międzyludzkich.

Będziemy też uczestniczyć w opowieści o kochankach, których płomienne uczucia i namiętności w spektakularny sposób zobrazuje Teatr Ognia Mandragora. Teatr KTO jest jednak zachłanny!

Pod koniec roku będziemy się razem bawić na Podgórskiej Nocy Sylwestrowej, a w co jeszcze wciągną nas nowi rezydenci Starego Podgórza? Czas pokaże!

Autor tekstu: Georgina Gryboś Rynek Podgórski, 27.08.2019 r. 17:00 “Drom-ścieżkami Romów”, Studio Teatru KTO, reż. Monika Kozłowska 18:00 “Ławka”, reż. Justyna Wójcik 19:00 “Peregrinus”, Teatr KTO, reż. Jerzy Zoń 20:00 “Kochankowie”, Teatr Ognia Mandragora WSTĘP WOLNY!

admin