Connect with us
kfk promenada wm - Muzyczna Jesień

Kultura

Muzyczna Jesień

kfk promenada wm 150x150 - Muzyczna Jesień

MUZYCZNA JESIEŃ w Altanie na Plantach

Wszystkie soboty września 2022

W sierpniu zakończyły się Koncerty Promenadowe, ale nie oznacza to końca muzycznych przygód z Krakowskim Forum Kultury!

Na wrzesień przygotowaliśmy dla Państwa coś specjalnego, dlatego w każdą sobotę najbliższego miesiąca zapraszamy do udziału w wydarzeniach w ramach nowego cyklu pt. Muzyczna Jesień w Altanie na Plantach

Tym razem w Altanie zaprezentują się przed Państwem artyści ukraińscy oraz polscy, a każde spotkanie będzie zupełnie innym, niezwykłym doświadczeniem. W programie znalazła się muzyka ludowa, poetycka, filmowa, ale także elektroniczna i muzyka świata.

Program ramowy cyklu Muzyczna Jesień w Altanie na Plantach:

3 września 2022 r., sobota, Altana na Plantach, Skwer im. Z. Wodeckiego

godz. 13:00 – 14:30 – Narodowe Czytanie z Biblioteką Kraków

godz. 15:00 – 15:45 – Bandura – głos Ukrainy – Iryna Hubiak (Ukraina)

godz. 16:00 – 16:45 – Pod słońce – Basia Stępniak-Wilk – wokal, Krzysztof Cyran – gitara, gościnnie Miłosz Wilk

Cykl Muzyczna Jesień w Altanie otworzy spotkanie z literaturą i muzyką poetycką. O godzinie 13:00 Biblioteka Kraków rozpocznie akcję Narodowego Czytania Ballad i romansów Adama Mickiewicza, w ramach obchodów 200-lecia wydania tego zbioru. Prezentowania poezji wieszcza podejmą się ważne osobistości Krakowa, aktorzy, urzędnicy, ale także pracownicy instytucji kultury i najmłodsi odbiorcy.

Po spotkaniu z poezją romantyczną, przeniesiemy się w świat nie mniej romantycznych historii, legend i opowieści z Ukrainy. Iryna Hubiak, wybitna bandurzystka i wokalistka, zaprezentuje kompozycje specjalnie zaaranżowane lub napisane na ten charakterystyczny ludowy instrument. W programie znalazły się zarówno pieśni ludowe, jak i opracowania klasyczne, także do tekstów Tarasa Szewczenki, którego można określić mianem „ukraińskiego Mickiewicza”.

Ostatnim punktem programu tego dnia będzie koncert Basi Stępniak-Wilk, która zaprezentuje swoje autorskie utwory z nurtu poezji śpiewanej. Towarzyszyć jej będą gitarzysta Krzysztof Cyran oraz Miłosz Wilk.

10 września 2022 r., sobota, Altana na Plantach, Skwer im. Z. Wodeckiego

godz. 15:00 – 15:45Cinema Circus – spektakl pantomimowy Tetiany Voroniuk (Ukraina)

godz. 16:00 – 17:00Cinema Paradiso – Joanna Trafas – wokal, Olek Brzeziński – instrumenty klawiszowe i elektroniczne

W drugą sobotę września w ramach cyklu Muzyczna Jesień w Altanie przeniesiemy się w świat filmu. Nasza scena najpierw stanie się scenografią w teatrze ruchu i pantomimy ukraińskiej aktorki Tetiany Voroniuk. Spektakl Cinema Circus inspirowany jest klasyczną tradycją pantomimy wykonywanej przez Marcela Marceau oraz Etienne Decroux i tradycją kina niemego, z rolami Charliego Chaplina i Bustera Keatona. Oparty na zabawnych gagach i nagłych zwrotach akcji będzie doskonałą rozrywką dla widzów w każdym wieku. 

Następnie sceną Altany zawładną najpiękniejsze muzyczne tematy filmowe. Joanna Trafas (sopran) z Olkiem Brzezińskim (klawisze, instrumenty elektroniczne) zaproszą nas do świata piosenek i melodii, które towarzyszyły bohaterom historii miłosnych.

17 września 2022 r., sobota, Altana na Plantach, Skwer im. Z. Wodeckiego

godz. 16:00 – 16:45Brama – Gordiy Starukh (Ukraina)

godz. 17:00 – 17:45Jesienny swing – Wojtek Marcinowski z zespołem Hot Swing

Trzecie spotkanie w ramach cyklu Muzyczna Jesień w Altanie będzie niezwykle żywiołowe i poszerzające muzyczne horyzonty. Jako pierwszy zaprezentuje się ukraiński artysta, działający na pograniczu muzyki elektronicznej, popowej i etnicznej, Gordiy Starukh. Podczas koncertu wykona kompozycje ze swojej solowej płyty Brama, na którą złożyły się autorskie nowoczesne aranżacje ludowych melodii ukraińskich.

W drugiej części popołudnia wystąpi energetyczny i porywający zespół Hot Swing, pod przewodnictwem multiinstrumentalisty Wojtka Marcinowskiego. Grupa porwie publiczność do tańca żywiołowymi aranżacjami znanych tematów world-music, jazzowych i oczywiście – swingowych. Bez względu na pogodę – to popołudnie będzie gorące!

 24 września 2022 r., sobota, Altana na Plantach, Skwer im. Z. Wodeckiego

godz. 18:00 – 19:00Muzyka dla pokoju – Chór w Kontakcie – koncert w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pokoju

godz. 19:00 – 21:30Potańcówka w Altanie – wspólna zabawa taneczna 

Cykl Muzyczna Jesień w Altanie zakończy koncert krakowskiego Chóru w Kontakcie pod dyrekcją Wassima Ibrahima. W programie zespołu znalazły się utwory z różnych stron świata, a cały koncert hołdować będzie idei wspólnoty i braterstwa. Wrześniowe wydarzenia zamknie Potańcówka w Altanie, czyli wspólna zabawa taneczna.  

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. W przypadku niepogody, wydarzenia danego dnia zostaną przeniesione do siedziby Krakowskiego Forum Kultury przy ul. Mikołajskiej 2.

Program cyklu może ulec zmianie. Informacje o ewentualnych zmianach publikowane będą na stronie internetowej KFK www.krakowskieforum.pl.

Organizatorem cyklu Muzyczna Jesień w Altanie jest Krakowskie Forum Kultury. Udział artystów ukraińskich w cyklu finansowany jest z Programu Wsparcia dla Ukraińskich Twórców i Twórczyń organizowanego przez Miasto Kraków i Krakowskie Forum Kultury.

Patron medialny: kraków.pl

Continue Reading
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top