MOZAIKA zagrała z Orkiestrą koncertowo

mozaika 550x500 - MOZAIKA zagrała z Orkiestrą koncertowo

To była wspaniała niedziela. W Galerii MOZAIKA w Krakowie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, ale co najważniejsze zagrały tysiące serc, które razem przyniosły tysiące złotych na walkę z sepsą.

W ostatnią niedzielę stycznia setki klientów wzięły udział w wydarzeniu w krakowskiej MOZAICE, aby przy wspólnej zabawie wesprzeć największą orkiestrę w Polsce.

Dwa sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, działające przy Urzędzie Miasta i Uniwersytecie Jagiellońskim, pomogły przygotować mnóstwo atrakcji takich jak:

koncerty muzyczne zespołów BROKAT i HANKUS, występ zespołu tanecznego, wystawę, warsztaty pierwszej pomocy oraz spotkania ze strażakami z OSP, a także strażnikami miejskimi.

Przez cały dzień kilkunastu wolontariuszy na terenie MOZAIKI zbierało pieniądze do puszek w podzięce wręczając serduszkowe naklejki. Miesiąc wcześniej na terenie MOZAIKI stanęła też duża oklejona puszka WOŚP, która również bardzo szybko się zapełniła.

Krakowianie otworzyli serca i łącznie przekazali 3 miliony złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cieszy mnie fakt, że klienci MOZAIKI byli częścią społeczności, która tego dokonała – mówi Joanna Kwolek, dyrektor MOZAIKI Kraków.

Przypomnijmy tylko, że Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się (wg badań IQS i CBOS) największym zaufaniem społecznym w Polsce. W niedzielę, 29 stycznia 2023 r. zagrała po raz 31. Tym razem zebrane pieniądze przeznaczy na walkę o zdrowie małych i dużych, bo chce wygrać walkę z sepsą.

Inf. prasowa.

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!