Connect with us
mozaika zbiorka zywnosci 01 - MOZAIKA wspiera potrzebujących

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

MOZAIKA wspiera potrzebujących

Wsparcie dla Fundacji „O ZDROWIE DZIECKA” oraz pomoc w zbiórce żywności dla Krakowskiego Banku Żywności – to tylko niektóre z działań charytatywnych, w które w ostatnim czasie zaangażowała się Galeria Mozaika.

W ubiegły weekend (15-16 marca) na terenie Galerii Mozaika odbyła się zbiórka żywności dla potrzebujących, zorganizowana przez krakowski Bank Żywności – organizację pożytku publicznego, działającą w stolicy Małopolski od 27 lat. Wolontariusze zbierali m.in. mąkę, makaron, ryż, kaszę, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, które trafią do rodzin wielodzietnych, osób w kryzysie bezdomności, z niepełnosprawnościami, wychodzących z nałogów i wielu innych, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Wsparcie dotyczy zarówno seniorów, osób dorosłych, jak i dzieci. W Małopolsce 1500 wolontariuszy Banku Żywności w Krakowie zachęcało do pomocy ubogim klientom 131 super i hipermarketów w 29 miejscowościach regionu. W samym Krakowie akcja odbyła się w 37 placówkach handlowych. Zebrano w sumie 15.962 kg żywności (w całej Małopolsce było to aż 35.357 kg), z czego 385 kg w Mozaice.

mozaika fundacja waga 01 300x300 - MOZAIKA wspiera potrzebującychGaleria Mozaika od lat współpracuje także z Fundacją Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie „O ZDROWIE DZIECKA”. Przedstawiciele Galerii odwiedzają małych pacjentów Szpitala podczas organizowanych przez Fundację mikołajek i obchodów Dnia Dziecka, a na terenie Mozaiki przez cały rok wystawiona jest skarbonka zbiórki publicznej Fundacji, do której klienci mogą wrzucać bilon. Z datków zebranych w tej oraz w drugiej skarbonce, znajdującej się na terenie samego szpitala finansowany jest zakup sprzętu medycznego. W 2022 r. była to waga medyczna dla Oddziału Neurologii. W 2023 r. w skarbonkach udało się zgromadzić ponad 13 tys. zł, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu instrumentów operacyjnych do zabiegów kardiochirurgicznych, medycznej wagi najazdowej oraz elektronicznej wagi medycznej ze wzrostomiarką dla Kliniki Endokrynologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Część z tych środków została także przeznaczona na zakup prezentów dla pacjentów Szpitala w ramach mikołajek i Dnia Dziecka.

– Klienci Mozaiki po raz kolejny udowodnili, że mają otwarte serca i wrażliwość na los drugiego człowieka. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć konkretne potrzeby ludzi, którzy tej pomocy potrzebują – zarówno tych, którzy cierpią z powodu ubóstwa i znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, jak i tych, których sytuacja zdrowotna wymaga leczenia klinicznego. Wszystkim darczyńcom chcę z tego miejsca serdecznie podziękować! – mówi Joanna Kwolek, Dyrektor krakowskiej Galerii Mozaika.

materiał prasowy

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top