Connect with us
kfk2024 a3 emaus poster start pp - Jarmark odpustowy Emaus – w tym roku przy Błoniach Informacje organizacyjne i zmiana w organizacji ruchu

Kultura

Jarmark odpustowy Emaus – w tym roku przy Błoniach Informacje organizacyjne i zmiana w organizacji ruchu

Krakowskie Forum Kultury już po raz trzeci zaprasza na Emaus w odświeżonej, przywracającej rękodzielnicze tradycje, formule. Na skutek remontu zwyczajowego miejsca odpustu 1 kwietnia 2024 roku spotkamy się na Jarmarku odpustowym Emaus wyjątkowo przy Błoniach na alejce pieszo-rowerowej wzdłuż alei 3 Maja – wciąż w obrębie dzielnicy Zwierzyniec.

Ponad stu wystawców z całej Polski czeka na krakowian i turystów między 9.00 a 17.00 na odcinku alejki pomiędzy ulicą Reymana a głównym wejściem do Parku Jordana. W bogatym asortymencie znajdziemy m.in. wyroby rzemieślnicze i produkty spożywcze oraz towary regionalne i ekologiczne. Będziemy mogli zaopatrzyć się nie tylko w szmaciane zabawki, biżuterię z kamieni półszlachetnych albo dojrzewające sery, ale też np. w oryginalne obuwie lub torebki. Nie zabraknie również zwyczajowych pamiątek z odpustu – bez balonu, piernikowego serca, psikawki czy grylażowego misia nie ma przecież wizyty na Emausie.

Organizator informuje, że w dniu jarmarku (Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia 2024 roku) alejka będzie zamknięta dla ruchu rowerowego i obowiązuje na niej wyłącznie ruch pieszy.

Doradzamy ponadto, aby w świątecznym tłumie zwrócić baczną uwagę na zaaferowane atrakcjami dzieci, pilnować torebek i portfeli oraz przygotować się na płatność możliwą u niektórych wystawców tylko gotówką. Komfort i bezpieczeństwo postarają się odwiedzającym Emaus zapewnić ratownicy medyczni, policja, straż miejska i ochrona.

Pozostaje tylko życzyć, żeby pogoda, zgodnie z optymistycznymi prognozami na Wielkanoc, okazała się słoneczna, co pozwoli na równie uświęcony tradycją pierwszy wiosenny spacer na kopiec Kościuszki.

Regulamin dla uczestników dostępny jest na stronie emaus.krakow.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Krakowskie Forum Kultury.

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top