Connect with us
kwiecien w ice krakow - Kwiecień w Centrum Kongresowym ICE Kraków - zapowiedź wydarzeń

Kultura

Kwiecień w Centrum Kongresowym ICE Kraków – zapowiedź wydarzeń

Romantyczny koncert o miłości Sławka Uniatowskiego i Kasi Moś, akustyczny występ Krzysztofa Zalewskiego pod szyldem MTV Unplugged, pięć koncertów muzyki dawnej w najlepszym wykonaniu, a także kongres będący jednym z najważniejszych zjazdów naukowych organizowanych przez GUS i Polskie Towarzystwo Statystyczne – to wydarzenia, które już niebawem odbędą się w ICE Kraków. Sprawdźcie sami!  

 

Kwiecień w ICE Kraków:

 • 04 – koncert Love Story – Sławek Uniatowski i Kasia Moś
 • 04 – koncert Zalewski MTV Unplugged
 • 04 – Festiwal Misteria Paschalia: Davidde penitente | MOZART
 • 04 – Festiwal Misteria Paschalia: Gesù Cristo negato da Pietro | FUX
 • 04 – Festiwal Misteria Paschalia: Passio secundum Johannem | SCARLATTI
 • 04 – Festiwal Misteria Paschalia: Alleluia | HAYDN & MOZART
 • 04 – Festiwal Misteria Paschalia: Die Jünger zu Emaus | SCHUBACK
 • 26-28.04 – III Kongres Statystyki Polskiej

 

Szczegółowy opis wydarzeń:

 • 1 kwietnia, godz. 19.00 – koncert Love Story – Sławek Uniatowski i gość specjalny: Kasia Moś

 

Przeniesiony z 20 lutego koncert Sławka Uniatowskiego z gościnnym udziałem Kasi Moś – zatytułowany Love Story – będzie okazją do posłuchania piosenek, które dla milionów ludzi łączą się z wieloma wspomnieniami i emocjami.

 

Nie zabraknie bowiem takich hitów, jak Something Stupid Franka i Nancy Sinatry, Ktoś między nami Anny Jantar i Zbigniewa Hołdysa, a także utworów z repertuaru m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Edyty Geppert czy Krzysztofa Krawczyka, które zostaną dopełnione dźwiękami wiolonczeli, saksofonu i trąbki, nadając muzyce niepowtarzalny charakter.

 

Organizator: Music Company

Bilety:

bit.ly/3B9FpR0

bit.ly/36sGxEl

www.eventim.pl/artist/slawek-uniatowski/

 

 • 5 kwietnia, godz. 21.00 – koncert Zalewski MTV Unplugged

 

Jednym z przystanków na trwającej od marca trasie Krzysztofa Zalewskiego MTV Unplugged jest koncert w ICE Kraków.

 

To właśnie tutaj, 5 kwietnia wybrzmią m.in. utwór Her Majesty z płyty Zelig, którym Zalewski zacznie swój występ, piosenki z najnowszego albumu Zabawa czy przebój Miłość miłość na finał – wszystkie zagrane w wersji akustycznej.

 

Podczas występu usłyszymy również utwór Ptaki, który powstał specjalnie na potrzeby koncertu MTV Unplugged.

 

Organizator: Agencja Live

Bilety: www.ebilet.pl/muzyka/pop/zalewski-unplugged/

 

 • 13 kwietnia, godz. 20.00 – Festiwal Misteria Paschalia: Davidde penitente | MOZART

 

Jeden z najważniejszych koncertów tej edycji festiwalu to efekt współpracy dwóch znakomitych zespołów: {oh!} Orkiestry Historycznej pod wodzą Martyny Pastuszki – prawdopodobnie najlepszego polskiego zespołu specjalizującego się nurcie wykonawstwa historycznego – z Vox Luminis, wybitnym zespołem wokalnym prowadzonym przez Lionela Meuniera (grupa wystąpi w Krakowie jako Vox Luminis XL ze względu dużą obsadę wykonawczą, poszerzoną specjalnie na potrzeby tego projektu).

Centralnym punktem programu będzie bardzo rzadko wykonywane oratorium Wolfganga Amadeusza Mozarta Davidde penitente. Dzieło to zostało zaprezentowane po raz pierwszy wiedeńskiej publiczności w 1785 roku. Tekst w języku włoskim został opracowany przez Saveria Matteiego, który czerpał przede wszystkim z biblijnej Księgi Psalmów i Pierwszej Księgi Samuela. Koncert uzupełnią – napisane w stile anticoMiserere g-moll Niccolò Jommellego oraz bodaj najbardziej znana z symfonii Mozarta, utrzymana w tej samej tonacji Symfonia nr 40.

Organizator: Miasto Kraków i KBF

Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/davidde-penitente-mozart

 

 • 14 kwietnia, godz. 20.00 – Festiwal Misteria Paschalia: Gesù Cristo negato da Pietro | FUX

 

Dzień i noc Wielkiego Czwartku są w tradycji chrześcijańskiej wypełnione wydarzeniami kluczowymi w historii zbawienia. Jednym z nich jest zaparcie się Jezusa przez Piotra – ten właśnie temat stanowi kanwę oratorium Johanna Josepha Fuxa, kompozytora działającego u styku baroku i preklasycyzmu.

 

Jako wielki miłośnik renesansowych dzieł Palestriny, sam tworzący w najbardziej rozwiniętym okresie epoki baroku, uważnie obserwował zmiany wynikające z nadchodzącego okresu klasycznego. Fux jest najbardziej znany jako twórca rozprawy o kontrapunkcie Gradus ad Parnassum. Utwór Gesù Cristo negato da Pietro zostanie wykonany przez znakomity zespół Ars Antiqua Austria pod wodzą Gunara Letzbora.

 

Organizator: Miasto Kraków i KBF

Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/gesu-cristo-negato-da-pietro-fux

 

 • 15 kwietnia, godz. 20.00 – Festiwal Misteria Paschalia: Passio secundum Johannem | SCARLATTI

 

Wielki Piątek to w kulturze chrześcijańskiej czas zadumy oraz przeżywania męki i śmierci Jezusa Chrystusa. W tradycji festiwalu przyjęło się, aby tego dnia wykonywać dzieła tematycznie związane z wydarzeniami ewangelicznymi.

 

Podczas 19. edycji wysłuchamy Pasji według św. Jana Alessandra Scarlattiego w wykonaniu gości zaproszonych do Krakowa już w ubiegłym roku: Leonarda Garcíi Alarcóna i jego zespołów Cappella Mediterranea i Choeur de Chambre de Namur (ich koncerty na żywo jako rezydentów festiwalu nie doszły do skutku w związku z pandemią COVID-19). Alarcón nie boi się ingerować w dzieło Scarlattiego – dodaje do niego sześć responsoriów na Wielki Tydzień autorstwa samego Scarlattiego, które umieszcza w kluczowych dla akcji momentach w charakterze medytacji (pełnią w ten sposób funkcje podobne do chorałów w pasjach Johanna Sebastiana Bacha).

 

Organizator: Miasto Kraków i KBF

Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/passio-secundum-johannem-scarlatti

 

 • 17 kwietnia, godz. 18.00 – Festiwal Misteria Paschalia: Alleluia | HAYDN & MOZART

 

Program koncertu w Niedzielę Wielkanocną odwołuje się do kolejnego po sobotniej negacji etapu przeżywania żałoby, jakim jest akceptacja i rozważenie wielkopiątkowego dramatu w Symfonii nr 49 „La passione” Josepha Haydna, by następnie przejść do radosnego i uroczystego świętowania radości zmartwychwstania w dwóch Mozartowskich arcydziełach: Exsultate, jubilate oraz słynnej Symfonii nr 41 „Jowiszowej”.

 

Koncert wykona znakomita francuska orkiestra Le Concert de la Loge kierowana przez wybitnego skrzypka Juliena Chauvina. Orkiestra powstała w 2014 roku i nawiązuje do tradycji legendarnej historycznej Le Concert de la Loge Olympique ufundowanej w 1785 roku, uznawanej ówcześnie za jedną z najlepszych orkiestr europejskich. Zespół gościł już na Festiwalu Misteria Paschalia w 2017 roku. Partie wokalne wykona Florie Valiquette.

 

Organizator: Miasto Kraków i KBF

Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/alleluia-haydn-mozart

 

 • 18 kwietnia, godz. 18.00 – Festiwal Misteria Paschalia: Die Jünger zu Emaus | SCHUBACK

 

Zakończenie festiwalu uświetni współczesna premiera oratorium Jacoba Schubacka Die Jünger zu Emaus. Jacob Schuback był niemieckim prawnikiem i kompozytorem, działającym w Hamburgu w epoce baroku. Mimo że współcześnie jest niemal nieznany szerokiej publiczności, w pierwszej połowie XVIII wieku był niezwykle ważną postacią w życiu muzycznym Hamburga. Współpracował z Carlem Philippem Emanuelem Bachem, korespondował z Metastasiem, opublikował traktat o deklamacji, był kantorem i dyrygentem.

 

Oratorium, które usłyszymy podczas finałowego koncertu festiwalu, koncentruje się na spotkaniu dwóch uczniów idących do Emaus ze zmartwychwstałym Jezusem – wydarzeniu, które z psychologicznego punktu widzenia możemy zinterpretować jako motywację do zmiany i podjęcia działania. Będzie to wspólny koncert artystów rezydentów 19. edycji Festiwalu Misteria Paschalia: {oh!} Orkiestry Historycznej oraz Chóru Polskiego Radia. Partie wokalne przygotuje Maria Piotrowska-Bogalecka, a koncert poprowadzi od skrzypiec dyrektorka rezydentka festiwalu Martyna Pastuszka.

 

Organizator: Miasto Kraków i KBF

Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/die-junger-zu-emaus-schuback

 

 • 26-28 kwietnia, od godz. 9.00 – III Kongres Statystyki Polskiej

 

Kongres Statystyki Polskiej to jedno z najważniejszych wydarzeń naukowych organizowanych przez Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Ma na celu pielęgnowanie tradycji wspólnych spotkań i pogłębiania dialogu między statystyką publiczną a środowiskiem naukowym i jest wydarzeniem skierowanym do krajowych i zagranicznych naukowców, ekspertów, interesariuszy statystyki publicznej, a także przedstawicieli instytucji publicznych i mediów.

 

Tegoroczna edycja kongresu będzie związana z obchodami 110-lecia istnienia Polskiego Towarzystwa Statystycznego.

 

Organizator: Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne

Rejestracja: https://kongresstatystykipolskiej.wydarzeniaonline.pl/

 

Po więcej informacji o nadchodzących imprezach, zmianach w kalendarium zapraszamy na stronę www.icekrakow.pl.

W naszym kalendarium prezentujemy wyłącznie wydarzenia otwarte dla publiczności, na które są jeszcze bilety. Imprezy o charakterze zamkniętym lub takie, które są już wyprzedane, zgodnie z wolą naszych kontrahentów nie są komunikowane.

Operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków jest KBF – miejska instytucja kultury działająca na rzecz rozwoju przemysłów kreatywnych, biznesu, turystyki kulturalnej, branży spotkań i przemysłów czasu wolnego.

www.kbf.krakow.pl

Continue Reading
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top