Connect with us
krisu dyplom 0 - KRiSU - wyróżniony "Płytą roku 2020-21" oraz "Złotym mikrofonem"

Kultura

KRiSU – wyróżniony “Płytą roku 2020-21” oraz “Złotym mikrofonem”

krisu dyplom 0 150x150 - KRiSU - wyróżniony "Płytą roku 2020-21" oraz "Złotym mikrofonem" krisu plytaroku 1 150x150 - KRiSU - wyróżniony "Płytą roku 2020-21" oraz "Złotym mikrofonem"

KRiSU – świeżo upieczony debiutant muzyczny (pierwszą swoją płytę wydał w 2020 roku), niedawno wystąpił w Nowym Dworze Mazowieckim w tamtejszym Domu Kultury.

Został tam wyróżniony przez Radio LagoonFM, dyplomem “Płyty roku 2020-2021” oraz statuetką w postaci “Złotego mikrofonu”.

Warto przybliżyć sylwetkę tego muzyka.

Krzysztof Bańka – to muzyk i wokalista, który gustuje w klimatach POP/ROCK.Od roku 2004 związany i zaangażowany jako muzyk sesyjny z takimi zespołami jak Rockodyl, OSSA, Klimaty i Sonia Maselik. W latach 2018-2020 nastąpiła wielka zmiana w jego karierze. Stworzył własny projekt. KRiSU – to solowy projekt do którego zaprosił wielu muzyków powiązanych z największymi artystami polskiej sceny muzycznej.

W 2020 roku wydał trzy single „Uciekam”, „Szczerość” oraz „Mój świat”. Powstał energetyczny i pełen ekspresji utwór o jakże wartościowym przekazie „Tolerancja”. Z końcem roku (listopad 2020) wydał debiutancki album “Pamiętasz…?” . Na płycie ukazało się 12 utworów i każdy z nich to ciekawa historia.

Utwory takie jak „Szczerość” , „Mój świat” i „Tolerancja” rozbrzmiewały i nadal są na antenie w wielu stacjach radiowych. Długi czas gościły na wielu listach przebojów.

Swoim utworem pt. “Szczerość” podbił nie jedno serce słuchaczy. Warto posłuchać tego znakomitego i klimatycznego kawałka w

Aktualnie KRiSU pracuje nad nową płytą, gdzie pierwsze single mają się ukazać w drugiej połowie roku 2022, Choć jak sam twierdzi przez ciężkie czasy pandemii jeszcze nie zdążył się nacieszyć swoim pierwszym krążkiem.

Jego poczynania możecie śledzić na Facebook: KRISU FACEBOOK oraz na stronie www.krisu.pl

 

 

Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top