Dodaj na - okrakow.pl
Artykuł/Wpis, Wydarzenie, Ogłoszenie Drobne

KRAKÓW NA OKRĄGŁO! Spacery po Krakowie i okolicach. Maj – październik 2022

kfk2022 kno wm 6 ok 800x500 - KRAKÓW NA OKRĄGŁO! Spacery po Krakowie i okolicach. Maj – październik 2022

Miasto Kraków i Krakowskie Forum Kultury zapraszają na wyjątkowy cykl spacerów. Od maja do października 2022 roku zapełnimy atrakcjami każdy weekend. Wyprawimy się nie tylko poza Stare Miasto, ale i poza Kraków! Do wspólnego spacerowania zachęcamy wszystkich – od najmłodszych do najstarszych. Tematyka spacerów będzie zróżnicowana – każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

kfk2022 kno a3 ok 212x300 - KRAKÓW NA OKRĄGŁO! Spacery po Krakowie i okolicach. Maj – październik 2022Wędrówki z cyklu Kraków na okrągło zaangażują wszystkie zmysły, nie jedynie słuch i wzrok. Będziemy smakować, wąchać i dotykać. Odwiedzimy zarówno miejsca znane, jak i zwykle pomijane w przewodnikach. Poza wielką historią poznamy detale życia codziennego, pikantne szczegóły, wstydliwe tajemnice, kulisy skandali i źródła plotek, które rozpalały wyobraźnię krakowian od średniowiecza do współczesności.

kfk2022 kno maj2022 212x300 - KRAKÓW NA OKRĄGŁO! Spacery po Krakowie i okolicach. Maj – październik 2022Zajrzymy do królewskiej kuchni i na mieszczańskie kuchenne schody, żaden szczegół historyczno-kulturalno-obyczajowej panoramy Krakowa nie umknie naszej uwadze. Będziemy się śmiać i wzruszać, uczyć i bawić, tropić i odkrywać. Prócz wędrówek śladami słynnych krakowian czekają nas spacery tropem miejskich kawiarni, mostów, zakładów przemysłowych, drukarni, zwierząt istniejących i wyobrażonych, a nawet łacińskich sentencji wykutych na fasadach.

Dowiemy się, co jadano i co czytano, gdzie należało bywać, a gdzie noga statecznej mieszczki nigdy by nie postała, jak pachniał plac targowy, z czym musiały się mierzyć krakowskie emancypantki. Kto przybył do Krakowa ze Wschodu, kto z Zachodu i jak wtopili się w tkankę naszego miasta. Jak magia przenikała się z nauką. Kto został świętym, a komu do dziś wypominamy grzechy. Dokąd chodził na zakupy Stanisław Lem i gdzie protestowała Kazimiera Bujwidowa. Będziemy spacerować nie tylko o każdej porze dnia, ale i wieczorami, spotkanie z duchem nie jest więc wcale wykluczone.

Wszystkie informacje o projekcie można znaleźć na stronie: www.krakowskieforum.pl oraz www.facebook.com/krakowskieforum

 

Regulamin spacerów dostępny jest na stronie www.krakowskieforum.pl w zakładce O nas/ Regulaminy.

 

Harmonogram spacerów w maju:

 

7 maja, 10:00

Nie takie Stare Miasto – architektura 1900-1914 w obrębie Plant

7 maja, 10:45

Muzyka Krakowa

8 maja, 10:00

Kraków na wesoło (dla dzieci)

14 maja, 16:00

O stylach w architekturze na przykładzie budowli na terenie Starego Miasta

15 maja, 10:30

Legendy i mity Krakowa – co jest nie tak z powielanymi stereotypami

15 maja, 11:00

Nie od razu Kraków zbudowano (dla dzieci)

20 maja, 19:00

Kraków Romantyczny

21 maja, 9:00

Ojców i Pieskowa Skała (spacer wyjazdowy)

21 maja, 9:00

Krakowski Szlak Obwarzanka

21 maja, 13:00

Niedostrzegane. Detal w Dzielnicy I

22 maja, 10:00

Podwójne życie Krakowa – wycieczka filmowa

22 maja, 11:00

Szlakiem krakowskich legend (dla dzieci)

28 maja, 10:00

Święci krakowskiego Kazimierza

29 maja, 11:00

Spacerem z mamą po legendarnym Krakowie (dla dzieci)

 

Opisy spacerów są dostępne na stronie krakowskieforum.pl

 

Liczba miejsc na spacerach jest ograniczona.

 

Bilety w cenie 1 zł do nabycia w Krakowskim Forum Kultury przy ul. Mikołajskiej 2 lub na stronie https://bilety.krakowskieforum.pl/MSI/mvc/pl, a także w dniu spaceru w miejscu zbiórki – maksymalnie 15 minut przed rozpoczęciem spaceru (płatność gotówką).

 

Istnieje możliwość zarezerwowania miejsca na dany spacer (telefonicznie pod numerem telefonu: 12 422 08 14 w. 26 w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00). Zarezerwowany bilet należy zakupić maksymalnie 15 minut przed rozpoczęciem spaceru w miejscu zbiórki (płatność gotówką).

 

Regulamin spacerów dostępny jest na stronie www.krakowskieforum.pl zakładka O nas/Regulaminy.

Program może ulec zmianie z powodów niezależnych od organizatora. Informacje o ewentualnych zmianach będą publikowane na stronie internetowej oraz Facebooku KFK.

 

Organizatorzy: Krakowskie Forum Kultury, Miasto Kraków

Partner projektu: Dzielnica I

Patroni medialni: krakow.pl, Radio Kraków, Małopolska Organizacja Turystyczna

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!