Majówka z PLAY KRAKÓW, czyli magia kina niezależnego i krakowski Wieloryb

majowka - Majówka z PLAY KRAKÓW, czyli magia kina niezależnego i krakowski Wieloryb

Majówka, klimatyczne krakowskie kina, magia starego miasta i… wieloryb? Z PLAY KRAKÓW możecie zanurzyć się w klimacie miasta, posmakować najlepszego kina niezależnego i świętować 15. odsłonę festiwalu OFF CAMERA. Albo ruszyć szlakiem zabytków i atrakcji królewskiego miasta, a później przenieść się do Nowej Huty i Teatru Łaźnia Nowa, gdzie Krzysztof Globisz brawurowo odegrał tytułowego bohatera spektaklu „Wieloryb the Globe”.

Majówka już za pasem i jeżeli jeszcze nie macie pomysłu, jak ją wykorzystać, to nie musicie dłużej szukać. Zachęcamy, żeby spędzić ten czas w Krakowie, bo po dwóch latach przerwy święto kina niezależnego, czyli 15. edycja festiwalu Mastercard OFF CAMERA odbędzie się ponownie w wiosennym terminie. Tym razem świętować będziemy w wyjątkowym stylu, w najbardziej klimatycznych krakowskich kinach, magicznych zakątkach miasta oraz na platformie PLAY KRAKÓW, która po raz kolejny gościć będzie jeden z najciekawszych festiwali w naszym kraju.

W programie znalazło się aż dziewięć premier. Czekają na was m.in. „Mata”, „The Norwegian Headache”, „Disco”, „Lamb”, „The Summer Children”, „Gritt” czy „Ninjababy”. OFF CAMERA po dwuletniej przerwie ponownie odbędzie się w majówkę – rozpoczyna się już 29 kwietnia, a filmowe święto potrwa aż do 8 maja. Czy trzeba czegoś więcej dla fanów ambitnego kina? Tegoroczny festiwal ponownie znajdziecie również na PLAY KRAKÓW.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o wielbicielach teatru, na których czeka „Wieloryb the Globe”. Spektakl, który odbył się w ramach festiwalu Boska Komedia, już zdążył zapisać się na stałe w historii. Fantastyczny Krzysztof Globisz jako tytułowy Wieloryb – wielki płetwal wyrzucony na brzeg oceanu. A obok niego Zuzanna Skolias i Marta Ledwoń jako niestrudzone działaczki Greenpeace’u, które próbują go ratować, do tego polewają wodą i śpiewają piosenki. Ale kto tu komu i w czym pomoże? To się jeszcze okaże! Nowohucki Teatr Łaźnia Nowa razem z nami zaprasza na „Wieloryba”.

Majówka to radosne święto wiosny i polskiej niepodległości, które jest zarazem znakomitą okazją, by zastanowić się nad tym, co dzieje się wokół nas. Wraz z Open Eyes Economy Summit zapraszamy na spotkania „Jakiego państwa chcemy, jakiego państwa potrzebujemy?” oraz „Demokracja i demografia”. Bohaterami są m.in. prof. Magdalena Środa, Henryka Bochniarz, prof. Agnieszka Chłoń‑Domińczak, Michał Boni oraz prof. Radosław Markowski.

Zapraszamy Was również na muzyczną wyprawę w głąb historii polskich konstytucji z Waldemarem Domańskim, spotkanie z Leszkiem Możdżerem i Adamem Makowiczem w Sukiennicach, a także podróż śladem wawelskich skarbów, które dzięki PLAY KRAKÓW możecie ze sobą zabrać wszędzie. A gdyby ruszyć wspólną drogą i poznać „Kraków i Budapeszt w średniowieczu”, a później odkryć „Kraków tańcem malowany”? Lub z Adamem Zagajewskim poznać jego własny „Widok Krakowa”? Ruszajcie razem z nami. Witaj maj! Trzeci maj!

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!